Вейп, або електронна сигарета: курці на Чернігівщині активно переходять на вдихання пари (Відео)
Електронна сигарета є новинкою, що семимильними кроками витісняє свою «старшу сестру» – сигарету традиційну. За понад п’ять років вона здобула як багато прихильників, так і критиків. Насамперед до останніх належать лікарі.
«Довготривалих спостережень наразі немає, бо це новинка. Це міф, брехня, що вона нешкідлива. Це все брехня. Практично там є і нікотин, й інші хімічні сполуки», — Володимир Ященко, генеральний директор Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні.
Принцип роботи електронної сигарети, або вейпа – розпилення рідини в пару, яку й вдихають. Основні складові рідини – це пропіленгліколь, гліцерин, різноманітні ароматизатори та нікотин. Основну шкоду медики вбачають у двох останніх складових. Курці ж вейпа, навпаки, вважають, що завдяки цьому пристрою зможуть кинути курити та покращать здоров’я.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ніжинським посадовцям заборонили палити в міськраді
«Він менш шкідливий, як мені здається. І дешевший, ніж сигарети. Стаж куріння в мене був більше 25 років. Коли перейшов на вейп, то навіть дихати легше стало. Особисто моя думка – самопочуття покращилося», — Володимир Юровських, продавець вейп-шопа.
Усі трагічні випадки, пов’язані з використанням вейпа, що були зафіксовані переважно в Сполучених Штатах, пов’язують із неправильним використанням електронної сигарети.
«Відбувалося через одну причину – люди через вейп «парили» наркотичні речовини. Тобто вони до звичайної рідини додавали наркотичні речовини», — Володимир Юровських, продавець вейп-шопа.
Чернігівці з новинкою для курців уже добре обізнані. Вирізняють її серед традиційних сигарет за значно більшою «хмаркою» диму, точніше пари. Думки про шкоду і користь відрізняються.
«Запах неприємний. І так, якщо він падає на всіх туман оцей отруйний».
«Та я взагалі вважаю, що дим від сигарет заважає всім. Від електронних, від будь-яких сигарет».
«Вони на користь курцю. Так відвикають від нікотинової залежності».
Загалом, електронна сигарета має багато як позитивних, так і негативних відгуків. Тому, чого вона несе більше – користі чи шкоди, – однозначно може визначити лише час.
Журналіст Олег Дешура
Оператор Дмитро Дриганов
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv