Вейп, або електронна сигарета: курці на Чернігівщині активно переходять на вдихання пари (Відео)

Електронна сигарета є новинкою, що семимильними кроками витісняє свою «старшу сестру» – сигарету традиційну. За понад п’ять років вона здобула як багато прихильників, так і критиків. Насамперед до останніх належать лікарі.

“Довготривалих спостережень наразі немає, бо це новинка. Це міф, брехня, що вона нешкідлива. Це все брехня. Практично там є і нікотин, й інші хімічні сполуки”, – Володимир Ященко, генеральний директор Чернігівської обласної психоневрологічної  лікарні.

Принцип роботи електронної сигарети, або вейпа – розпилення рідини в пару, яку й вдихають. Основні складові рідини – це пропіленгліколь, гліцерин, різноманітні ароматизатори та нікотин. Основну шкоду медики вбачають у двох останніх складових. Курці ж вейпа, навпаки, вважають, що завдяки цьому пристрою зможуть кинути курити та покращать здоров’я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ніжинським посадовцям заборонили палити в міськраді

“Він менш шкідливий, як мені здається. І дешевший, ніж сигарети. Стаж куріння в мене був більше 25 років. Коли перейшов на вейп, то навіть дихати легше стало. Особисто моя думка – самопочуття покращилося”, – Володимир Юровських, продавець вейп-шопа.

Усі трагічні випадки, пов’язані з використанням вейпа, що були зафіксовані переважно в Сполучених Штатах, пов’язують із неправильним використанням електронної сигарети.

“Відбувалося через одну причину – люди через вейп «парили» наркотичні речовини. Тобто вони до звичайної рідини додавали наркотичні речовини”, – Володимир Юровських, продавець вейп-шопа.

Чернігівці з новинкою для курців уже добре обізнані. Вирізняють її серед традиційних сигарет за значно більшою «хмаркою» диму, точніше пари. Думки про шкоду і користь відрізняються.

“Запах неприємний. І так, якщо він падає на всіх туман оцей отруйний”.

“Та я взагалі вважаю, що дим від сигарет заважає всім. Від електронних, від будь-яких сигарет”.

“Вони на користь курцю. Так відвикають від нікотинової залежності”.

Загалом, електронна сигарета має багато як позитивних, так і негативних відгуків. Тому, чого вона несе більше – користі чи шкоди, – однозначно може визначити лише час.

Журналіст Олег Дешура

Оператор Дмитро Дриганов

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register