Відлуння запорізької трагедії в Чернігові: сварка активістів С14 і парафіян Троїцького собору (Відео)

Громадські активісти патріотичних організацій Чернігівщини провели акції під храмами української православної церкви Московського патріархату. Фінішували біля Троїцького собору. Суть акцій – принести ляльки під ворота церков. Мета – протест проти дій святих отців Московського патріархату в Запоріжжі, які там відмовились відспівати загиблу дитину, хрещену в Київському патріархаті.

«Ми зібралися, щоб нагадати вірянам і настоятелям цього храму, що не можна торгувати Богом: одних відспівувати, інших забороняти. Щоб вони згадали про людинолюбство. Тому що вони трішки забулися, від своїх істин відійшли, монополізували Бога, сказавши, що він наш, а хто ходить до іншої церкви – в того Бога немає», – говорить координатор С14 у Чернігівській області Олександр Максимець.

В єпархії звинувачення відкидають, називаючи ситуацію неоднозначною. Наголошують, що постійно підтримують воїнів АТО, але акцентують на тому, що Київський патріархат не визнаний, і в Запоріжжі священнослужителі діяли за церковними канонами.

«Якщо людина хрещена в тій церкві, до якої вона ходить, то повинна відспівуватись і в тій церкві, до якої вона ходить, тому що є люди, які визнають Київський патріархат, є люди, які не визнають Київський патріархат», – зазначає секретар Чернігівської єпархії Протоієрей Ігор.

Під час самої акції її учасники поклали ляльки під ворота собору та в гучномовець звернулись до керівництва церкви, на що присутні парафіяни відповідали співом. У ході такого діалогу між сторонами зав’язались суперечки.

«Це вас обманюють. Ці гроші переносяться в Москву. Це брехня. Звідки така інформація? Гроші залишаються в Україні. Не потрібно».

Частина присутніх парафіян інформацію про відмову відспівувати дитину сприйняла з недовірою.

«Я цьому не вірю. Такого бути не може», – говорить парафіянка Троїцького собору.

Загалом же акція пройшла мирно. Правопорядок охороняла поліція. Події ж у Запоріжжі ще більше поглибили розкол у стані православних України.

Журналіст: Олег Дешура

Оператор: Дмитро Дриганов

Читайте новини ЧЕline у соціальних мережах Instagram та Facebook.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register