Суспільство (відео)

«Взуття» для авто: чому треба змінювати гуму (Відео)

Із приходом холодів водії мають задуматися про заміну літньої гуми на зимову. Шиномонтажники зазначають, що особливо сильний наплив клієнтів спостерігався наприкінці жовтня.

«Певно, в другій половині жовтня почав, і вже десь два тижні тому перевзувся. Їжджу на зимовій гумі. Це безпека. У машині їжджу не лише я, а й моя родина, моя дитина. Я відповідальний за них, за рух. Безпека моя та навколишніх. А як інакше?» — Олександр Тригуб, водій.

«Щойно температура зменшується нижче за 8 градусів, стараюся перевзутися. В черзі не стояв, поміняв хвилин за 20, мабуть», — Іван Довженок, водій.

Зараз ажіотаж вщухає, але охочих перевзути своє авто все одно вистачає. За словами спеціалістів, зимова гума забезпечує краще зчеплення з льодом і снігом. Завдяки цьому рух авто стає безпечнішим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На чернігівців за перевезення дітей в автомобілі без автокрісла чекає штраф

«Та дубова літня. До снігу і до льоду вона не прилипає. А зимова мякша, там більше каучуку. Вона краще прилипає до снігу і до льоду», — Володимир Петренко, шино монтажник.

У патрульній поліції розповідають, що з першим снігом збільшується кількість ДТП. Це спричинено тим, що водії навмисно або через власну забудькуватість залишають літню гуму й на зиму. Втім, у Правилах дорожнього руху не вказані чіткі часові рамки переходу на зимову гуму.

«Але в Правилах дорожнього руху є така примітка, де чітко зазначено, що водій перед виїздом має впевнитися в комплектації та в справності свого транспортного засобу. Тобто транспортний засіб має відповідати стандартам. За температури нижче як 5 градусів літня гума стає твердою. Внаслідок чого збільшується гальмівний шлях, що є основною причиною ДТП», — Анна Чернявська, речниця управління патрульної поліції в Чернігівській області.

Та відповідальності за «неперевзуте» авто немає. Поліціянти можуть обмежитися лише попередженням. Тому безпека всіх учасників руху залежить лише від свідомості водія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Номери для автотранспорту в Україні подорожчають вдвічі

«Тому управління патрульної поліції в Чернігівській області звертається до всіх водіїв, які ще не перейшли з літньої гуми на зимову, зробити це в найкоротший термін. Адже температура вже знижується. Тому краще забезпечити безпеку собі, а також своїм пасажирам», — Анна Чернявська, речниця управління патрульної поліції в Чернігівській області.

Однак коли водій везе своє авто на СТО, він повинен проконтролювати якість виконання робіт.

«Треба дивитися, що за протектор. А якщо вже лисуватий, то сенс його ставити? Бо буває таке, що її приганяють, а вона лисувата. І щоб шиномонтажник протягнув колеса – це найголовніше», — Володимир Петренко, шиномонтажник.

Вартість робіт із заміни гуми залежить від радіуса колеса. Найменший коштуватиме приблизно 300 гривень. За більший радіус власнику авто доведеться заплатити зверху від 20 гривень.

Журналіст Ольга Лазун

Оператор Роман Лазун

Ще статті по темі

Back to top button