«Залізна» вода й автовихлопи: екологічні «ноу-хау» в Чернігові (Відео)

Чернігівські екологічні чиновники озвучили головні тезиси боротьби за чисте довкілля. Перший: основна небезпека для чистого повітря – це викиди від автотранспорту. Рецепт для регіону такий.

«Цю проблему неможливо вирішити у зв’язку зі збільшенням кількості транспортних засобів із року в рік. І в Чернігові вона не так гостро стоїть як в інших містах. І вирішити її можна тільки шляхом придбання електромобілів», – Катерина Сахневич, директор Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА.

Другий – вода. Зокрема, в Чернігові перевищення в ній норм заліза. Тут екологи також знайшли оригінальну відповідь.

«Річ у тім, що на кожній території є свої проблеми з певними елементами води. Повністю позбутися цієї проблеми неможливо», – Катерина Сахневич, директор Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА.

Проблему води переклали на «Водоканали». Презентована ж екологічна програма переважно стосувалася ремонтно-будівельних робіт, і цьогоріч потягне на 24 мільйони. Також головна екологиня акцентувала на тому, що регіони мають створювати власні екопрограми та самостійно їх фінансувати.

«І використовувати їхні кошти для вирішення власних проблем, і залучати кошти обласного бюджету в разі неможливості профінансувати самостійно», – Катерина Сахневич, директор Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Ніжинщині розпочато реалізацію екологічного проекту

Окремо було презентоване нове екологічне законодавство. Головна його цікавинка – це активізація громадських обговорень.

«Недопущення ігнорування думки пересічного громадянина в прийнятті управлінських рішень у сфері охорони довкілля», – Катерина Сахневич, директор Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА.

Загалом же вся прес-конференція була таким собі міні-звітом екологів про їхні головні напрямки господарської діяльності.

Журналіст Олег Дешура

Оператор Дмитро Дриганов

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register