Земельний скандал: кому дістануться 200 гектарів на Менщині (Відео)
У Менській ОТГ розгорівся земельний скандал. Депутати міськради виявили, що в приватну власність незаконно можуть потрапити понад 200 гектарів. Про це вони розповіли під час проведення 37-ї сесії Менської міської ради. Самі ж порушення виявили під час спільного засідання земельної та бюджетної комісій.
«Посадовими особами Менської міської ради в книзі реєстрації вхідної кореспонденції 24.12.19 року було зареєстровано понад 100 заяв щодо відведення земельних ділянок у власність без відповідної згоди органу місцевого самоврядування, тоді як сама книга була зареєстрована 26.12.19 року. Начальник земельного відділу підтвердила, що вона особисто оформляла книгу 26.12.2019 року без будь-яких записів у ній», — Валерій Кравцов, голова фракції «Наш край» у Менській міській раді.
Усього в списку на отримання землі – 220 громадян. Депутати зазначили, що 69 із них скористалися правом мовчазної згоди.
«Сесію призначає голова, секретар. І вони зробили розрив спеціально 35-40 днів. Раз зробили розрив, другий раз зробили розрив, щоб вийшла мовчазна згода. Щоб навіть ми не знали, кого вони провели», — Володимир Булавка, депутат Менської міської ради («Наш край»).
«Право мовчазної згоди – це коли відповідь у міській раді протермінована, і людина звернулася про виготовлення землевпорядного документа без згоди органу місцевого самоврядування. Аналізуючи ці заяви, члени комісії констатували той факт, що там уродженці Києва, Харкова, проживають у Чернігові, Бахмачі, і невелика частина Мени», — Оксана Булавка, депутат Менської міської ради («Наш край»).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Недопущення дерибану комунального майна і «земля – народу»: позачергова сесія облради
«Яким чином угодні люди потрапляють до книги реєстрації, а менські люди не потрапляють до книги реєстрації щодо землі? Чому немає заяв людей, які звертаються до голови, а тут виплив список на 220 людей за мовчазною згодою знову», — Валерій Кравцов, голова фракції «Наш край» у Менській міській раді.
Депутати вимагали, щоб керівництво громади показало протоколи минулорічних сесій, проте їхнє прохання проігнорували.
«Що може означати їх відсутність взагалі. Такі дії посадових осіб Менської міської ради можуть підпадати під дію ст.367 ККУ та класифікуватися як службова недбалість. Тому я звернувся до прокуратури, до поліції. Я написав народним депутатам, щоб допомогли нам вирішити ці питання», — Валерій Кравцов, голова фракції «Наш край» у Менській міській раді.
Це питання знову порушили під час 37-ї сесії, на якій просили показати сформовані матеріали попередніх пленарних засідань. Але мер навідріз їм відмовив.
«Зараз покажіть. Покажіть матеріали сесії сформовані, покажіть. Це три секунди роботи», — Оксана Булавка, депутат Менської міської ради («Наш край»).
«Я не знаю, для чого це все робиться, у нас є порядок денний, який ми зараз приймаємо. У регламенті роботи є час, відведений на обговорення питання. Решта розглядається на комісіях. Зараз проводиться сесія», — Геннадій Примаков, голова Менської ОТГ.
Секретар також відмовився надавати протоколи засідань депутатам.
«Зараз запросила інформацію поліція, ми їм надамо. – Ви нам надайте як депутатам. – Вам надамо теж, якщо вам треба буде. – Нам треба. – Все, давайте піду», — Юрій Стальниченко, секретар Менської міської ради.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Земля – товар?»: чернігівці висловилися щодо продажу землі
Депутати також висловили сумнів щодо справжності заяв на отримання земельних ділянок.
«Коли нам земельний відділ приніс заяви, у нас 120 заяв на комп‘ютері набрані, принтером відксерені, підписані однією ручкою», — Валерій Кравцов, голова фракції «Наш край» у Менській міській раді.
«Багато з вас особисто, включно навіть із лідерами старостинських округів, мовчки роздруковують, прикладають документи до цих заяв», — Павло Терентієв, начальник відділу земельних відносин Менської міської ради.
З огляду на виниклу ситуацію, голова фракції «Наш край» вніс пропозицію звільнити посадовців, відповідальних за порушення в розподілі земель.
«Валерій Кравцов просить достроково припинити повноваження секретаря ради Стальниченка Юрія Валерійовича і заступника Гайдукевича Максима Валерійовича», — Лариса Попович, голова постійної комісії з питань етики, законності та правопорядку.
У свою чергу Максим Гайдукевич переклав усю відповідальність на начальника земельного відділу.
«Я жодного стосунку до так званих корупційних схем не маю. У нас є начальник, який за це відповідає. – А ви тоді для чого? Весь контроль здійснює начальник, потім він подає проєкт рішення на погодження. Я нічого не змінюю. Якщо маю зауваження, то в електронному вигляді я все це висловив», — Максим Гайдукевич, заступник голови Менської ОТГ.
У результаті депутатам забракло голосів, аби його звільнити. Аналогічно пройшло й голосування щодо усунення з посади секретаря міськради. Свої голоси «за» віддали 11 депутатів, 15 – «проти», ще двоє утримались.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv