Жителі Чернігівщини невдовзі залишаться без центральних телеканалів (Відео)

Чотири найпотужніші медіагрупи України з 20 січня закодують 23 свої телеканали, які частина українців «ловила» через супутник. Мотивують цей крок захистом авторських прав. 1+1, Україна, Інтер, СТБ, Новий, АйСіТіВі, НТН, Піксель, Бігуді, Мега тощо вже зовсім скоро можуть виявитися недоступними.

«Як оголошували ці чотири провідні медіагрупи, з 20 січня вони планують кодувати сигнал на перегляд 23 телепрограм. Тобто людям треба буде вносити певну абонентську плату»,- Ірина Сенченко, представник Національної ради в Чернігівській області.

Щоб продовжувати перегляд цих каналів, необхідно заплатити. По-перше, придбати спеціальний тюнер-декодер вартістю понад тисячу гривень. По-друге, щомісячний платіж . Мінімальні суми – від 70 до 90 гривень на рік. Але можливі зміни в бік збільшення. Звертатися треба до одного з двох провайдерів.

«Це такі провайдери, як «Віжен ТБ» та «Екстра ТБ»,- Ірина Сенченко, представник Національної ради в Чернігівській області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закодоване телебачення: за що будуть платити чернігівці?

Містян новина про кодування особливо не турбує, адже більшість підключена до кабельного телебачення. Ті, хто має супутник, приймати нові умови не поспішають.

«Ні. Чекаю, що, може, зміниться у країні…»

«Я не чула, щоб хтось готувався».

«Серед моїх знайомих у всіх таке телебачення… Супутникових немає антен».

«Молоді, такі, як я, думаю, що не готуються. Ютуб же ж є».

У Національній раді України з питань телебачення та радіомовлення застерігають – такий крок може послабити інформаційну безпеку України, адже канали країни-агресора залишаться доступними. Проте впливати на приватні канали вони не в змозі.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Журналіст Олег Дешура

Оператор Роман Лазун

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register