Зубожіння міста та пріоритетні галузі: засідання виконавчого комітету в міській раді (Відео)

Батьки дітей з особливими потребами хочуть, щоб відремонтували басейни в школах №12 і №33, аби їхня малеча могла проходити реабілітацію. А от батьки учнів 18-ї школи просять у міської влади замінити вікна. Відповідні петиції вони розмістили на офіційному сайті. Втім, коштів на це навряд чи вистачить. На цьому наголосив мер під час засідання виконкому. Він розповів, що в міста можуть забрати акциз, через що Чернігів втратить приблизно сто мільйонів гривень.

«І ми очікуємо суттєвого збільшення отого від’ємного сальдо державної субвенції на виплату заробітної плати вчителям. Ми очікуємо зростання цього від’ємного сальдо наступного року від 100 до 150 млн. Це будуть ті кошти, які має давати держава, але ми будемо змушені давати їх із міського бюджету»,- Владислав Атрошенко, чернігівський міський голова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У міській раді вшанували пам’ять загиблого бійця

Він наголосив на тому, що міський бюджет розподілятимуть уже після прийняття державного.

«І детального перерозподілу не існує. Але ми дивимося на пріоритети в галузях і те, що маємо по галузях, більш-менш рівномірно та незаангажовано розподіляємо»,- Владислав Атрошенко, чернігівський міський голова.

Також мер висловив сумніви щодо подальшого розвитку міста.

«На 20-й рік ми не говоримо про розвиток. Це буде зубожіння»,- Владислав Атрошенко, чернігівський міський голова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігові демонтують незаконні споруди

Далі члени виконкому обговорили реконструкцію каналізаційних систем. Так, планують виділити шість із половиною мільйонів гривень на ремонт зливнівок по вулиці Декабристів. Однак це може призвести до певних наслідків.

«У нас будуть підтоплюватися мешканці вул. Алєксєєва з подальшими питаннями заглиблення русла Стрижень, прочищення русла Стрижень. У наступні роки за можливості вирішимо це питання. Однак зараз на Декабристів, окрім прокладення нормальної зливової каналізації, ніяк ми проблеми не вирішимо»,- Владислав Атрошенко, чернігівський міський голова.

Далі обговорили знесення незаконних конструкцій. Так, у Чернігові налічується 60 гаражів, три з них знесуть найближчим часом. Приберуть і п’ять торговельних кіосків, замість яких встановлять зупинкові комплекси.

«Це вул. Рокоссовського біля будинку 33. Вул. Шевченка – це Центральний парк культури та відпочинку, Мазепи, 1, тобто міська лікарня, магазин «Оптика» на Мазепи та вул. Рокоссовського, 53»,- Віталій Хрустицький, начальник КП «Муніципальна варта».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На громадські роботи для безробітних Чернігів витратить більше мільйона гривень

Також виконком вирішив додати з міського бюджету понад 5 мільйонів гривень на реалізацію програми боротьби з онкологічними хворобами.

«Решта залишається без змін і загальна зміна становитиме 17 млн 315 грн з урахуванням уже передбачених коштів на знеболювальні препарати, наркотики маються на увазі. Загальна сума становитиме 18 млн 813 грн.»,- Владислав Кухар, начальник управління охорони здоров’я ЧМР.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Майже 200 чернігівок отримають допомогу міськради

Ухвалили й питання про надання грошової допомоги чернігівкам із нагоди народження дитини.

«В цьому рішенні 197 мешканок на суму мільйон 770 тис. грн.»,- Ірина Брусильцева, начальник відділу звернень громадян.

Окрім цього, ухвалили рішення змінити статус квартири, де проживає мати Анастасії Дерев’янко, яка загинула три роки тому під час обвалу гуртожитку на Попудренка, 16. Їй надали дозвіл приватизувати однокімнатне житло. Також ухвалили програму розвитку туризму, затвердили знесення зелених насаджень і розглянули низку важливих питань.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Журналіст Ольга Лазун

Оператор Роман Лазун

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register