Чернігівська область уже вакцинувала 191 тисячу громадян й отримала за це 10 млн грн від НСЗУ
У 34 медичних закладах Чернігівської області можна отримати щеплення від коронавірусу. Саме ці медзаклади мають відповідний договір із НСЗУ. Всі вакцини від коронавірусу в Україні безоплатні для пацієнта, послуги з вакцинації — також. Як знайти пункти вакцинації, в яких можна щепитися та на які послуги лікарів можна розраховувати?
Наразі в Чернігівській області 34 медичні заклади мають угоди з НСЗУ на проведення вакцинації проти COVID-19. У цих закладах пацієнт може отримати свою безоплатну дозу вакцини. Послуги з вакцинації також безоплатні для пацієнта.
Усього від початку вакцинальної кампанії від коронавірусу Національна служба здоров’я виплатила понад 10,7 млн грн закладам Чернігівської області за проведення щеплення.
Жителям Чернігова доступні послуги і мобільних бригад з вакцинації — щеплення маломобільних громадян і колективів від 50 людей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Термін роботи центрів вакцинації продовжений на дві години
Вони отримують оплату за фактичну кількість провакцинованих осіб: 25 грн — за першу дозу введеної вакцини і 60 грн — за другу. Інформацію про вакцинацію медики вносять до електронної системи охорони здоров’я і тільки на підставі цієї інформації НСЗУ платить закладам.
«Медики Чернігівщини вакцинують пацієнтів як у медзакладах, так і в інших пунктах вакцинації — за кожного пацієнта їм платить НСЗУ. Тому покваптеся записатися на щеплення, адже це швидко, ефективно та повністю безоплатно. Список пунктів і центрів щеплень є на сайті МОЗ.
У Чернігівській області 191 тисяча людей отримала повний курс вакцинації, 276 тисяч щепилися першою дозою. Приєднуйтеся до них, щоб захистити своє життя», — зазначила директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.
Як має відбуватися щеплення від коронавірусу та де його можна зробити?
Медичні заклади, які укладають договір на вакцинацію від COVID-19, зобов’язуються працювати так:
- Для початку медичні працівники повинні поінформувати вас щодо процедури вакцинації й отримати інформовану згоду — документ, який кожен підписує перед щепленням.
- Лікар має вас опитати, щоб виявити протипоказання, з’ясувати схильність до алергій.
- Після цього вам розкажуть про подальші дії та можливі побічні реакції.
- Лише тоді можна безпосередньо провести вакцинацію з дотриманням вимог інфекційної безпеки.
- Протягом 30 хвилин після щеплення за вами мають спостерігають, щоб зафіксувати несприятливі події після імунізації в разі їх виявлення.
- Факт вакцинації реєструють в електронній медичній картці пацієнта.
- Якщо вакцина дводозова, медпрацівники повідомляють пацієнту час і місце наступного щеплення, в разі потреби допомагають із реєстрацією на наступний візит.
- Якщо раптом у пацієнта виникає невідкладний стан у процесі вакцинації, йому надають першу медичну допомогу та викликають «швидку».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині стежать за дотриманням карантинних вимог
Наголошуємо, що відсутність декларації з сімейним лікарем конкретного медичного закладу або її відсутність узагалі не є підставою для того, щоб людині відмовили у вакцинації від COVID-19.
Щоб зробити щеплення, необхідно записатися. Знайти перелік пунктів щеплень можна на сайті vaccination.covid19.gov.ua.
Мобільні бригади з імунізації вакцинують організовані колективи із понад 50 людей і маломобільних громадян. На колективне щеплення записує людей роботодавець. Маломобільні громадяни можуть звернутися до контакт-центру за номером 0 800 60 20 19.
Якщо вам не вдається записатися на вакцинацію самостійно, звертайтеся до контакт-центру Міністерства охорони здоров’я за номером 0 800 60 20 19.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv