Навчальний процес в умовах адаптивного карантину: як працюють заклади освіти області
Учора, 15 вересня, під головуванням т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета відбулася всеукраїнська селекторна нарада щодо перевірки закладів освіти на створення безпечних умов під час карантину.
Про стан справ на Чернігівщині поінформував заступник голови облдержадміністрації Андрій Подорван. Так, в області з 4 вересня працює обласна робоча група для здійснення контролю за закладами освіти щодо організації безпечних умов для дітей та працівників з урахуванням епідемічної ситуації. До її складу увійшли представники Управління освіти і науки ОДА, Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи ОДА, Управління охорони здоров’я ОДА Чернігівського обласного лабораторного центру МОН України, Головного управління Держпродспоживслужби в області Управління Державної служби якості освіти у Чернігівській області.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Одна гульня та відсутність знань: чернігівці про змішану форму навчання у школах (Відео)
— Мета роботи – не просто додаткові перевірки навчальних закладів, яких і так достатньо проводиться у сфері освіти. Насамперед зрозуміти наскільки рекомендації щодо протиепідемічних закладів працюють на рівні навчального закладу. Вже побували у 17 навчальних закладах з тим, щоб це не створювало проблеми для організації навчального процесу. Особливих зауважень до шкіл немає, — зазначив Андрій Подорван.
Також відповідні робочі групи створені у районах та ОТГ, вони вже побували у 58 закладів освіти. Місцеві органи управління освітою щочетверга інформують Управління освіти і науки ОДА про результати вивчення ситуації.
За інформацією Управління освіти і науки Чернігівської ОДА, заклади освіти області забезпечені термометрами, засобами індивідуального захисту, дезинфікуючими засобами для обробки рук та поверхонь. Загалом з метою дотримання закладами освіти протиепідемічних заходів на період карантину з різних джерел на ці потреби направлено 62 млн грн.
В області станом на 15 вересня тимчасово зупинено освітній процес та організовано дистанційне навчання для 14177 учнів у 61 школі. У «червоній» карантинній зоні опинилися 57 шкіл з Ніжина, Бобровицького та Носівського районів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навчання під час пандемії: що має бути у рюкзаку школяра
На дистанційне навчання перешли чотири школи, у працівників яких підтвердився діагноз COVID-19: Лосинівська школа, Чемерська школа, Талалаївська школа Городищенський НВК. А також учні чотирьох класів Деснянського НВК.
Призупинено роботу 47 дитячих садочків області та групи Городищенського НВК. Ці дошкільні заклади відвідують 3692 дітей. На самоізоляції перебувають 76 вихованців дитячого садочку №53 Чернігова та садочку №11 у Прилуках.
На дистанційне навчання пішли учні Ніжинського професійного аграрного ліцею та Мринської філії Куликівського професійного аграрного ліцею. А також студенти п’яти закладів вищої та фахової передвищої освіти Ніжина.
Окрім того, на нараді проаналізували стан освоєння коштів освітніх субвенцій на покращення матеріально-технічного забезпечення навчальних закладів.
На даний час використання коштів освітньої субвенції на «Нову українську школу» по Чернігівській області становить 65,1 % (4-й результат в Україні). З 10 вересня стартувала процедура закупівлі навчальних кабінетів та STEM-лабораторій. Підписано договір на придбання 13-и шкільних автобусів (поставка очікується в ІІІ декаді вересня — І декаді жовтня). В громадах триває освоєння коштів по оновленню харчоблоків у школах — використано вже 21% коштів, по більшості закладів завершено всі необхідні процедури, обладнання в процесі доставки або триває його монтаж.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv