Уряд продовжив карантин до кінця року і змінив його правила. Що тепер буде?

197537
Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні 13 жовтня ухвалив рішення продовжити карантин, уведений через коронавірус, до кінця 2020 року. Також у правила адаптивного карантину внесли певні зміни.

Про це оголосили прем’єр-міністр Денис Шмигаль і міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

За словами голови МОЗ Степанова, цільовий критерій кількості тестів на коронавірус підвищили вдвічі — з 24 до 48 на 100 тисяч населення за один день. А для розрахунку ліжок для хворих COVID-19 не враховуватимуть ліжка в дитячих лікарнях, як це було раніше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знову карантин: МОЗ ініціює варіант до кінця року

«Червоний» рівень епідеміологічної небезпеки будуть встановлювати, зокрема, тоді, коли протягом 14 днів у населеному пункті виявлять понад 320 випадків зараження на 100 тисяч населення. Досі цей показник був динамічний і порівнювався із середнім значенням по Україні.

Що змінилося в карантині?

Серед однієї з оголошених змін адаптивного карантину — зміна кількості людей, яким можна брати участь у масових заходах на відкритому повітрі. Так, у «зеленій» зоні карантину зможуть збиратися не більше 50 людей, у «жовтій» — не більше 30, у «помаранчевій» — не більше 20.

У «зеленій», «жовтій» та «помаранчевій» зонах також заборонять роботу закладів харчування з 22:00 до 7:00 (якщо тільки вони не працюють на виніс). А ще в цих зонах заборонять проведення всіх спортивних заходів — окрім міжнародних і лише за окремим погодженням із МОЗ.

На всій території України рекомендується організувати позмінну роботу або перевести працівників на дистанційну роботу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігівській області виявлено 229 нових випадків COVID-19

Також уряд вирішив рекомендувати школам перенести осінні канікули дещо раніше — на період 15-30 жовтня, при цьому готуватися до подальшого дистанційного чи змішаного навчання. А закладам професійно-технічної та вищої освіти — організувати дистанційне навчання на період із 15 жовтня по 15 листопада.

І коли це все запрацює?

Поки що змінену постанову про адаптивний карантин не оприлюднили. Під час засідання уряду на прохання міністра інфраструктури Владислава Криклія постанову відправили на доопрацювання на один день. Тож поки що нові правила чинності не набули.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Джерело: Громадське

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register