Як правильно прибирати підїзди: що страшніше – дезрозчин чи коронавірус
В період карантину всі і всюди різко почали займатись дезінфекціює. Стосується це і багатоквартирних будинків, де «посилили» контроль за вірусами.
Як правильно прибирати підїзди та ліфти, і що насправді становить небезпеку в період карантинних засобів розповів Андрій Александрін, лікар — епідеміолог, кандидат медичних наук, керівник Національної експертної групи по інфекційному контролю.
За його словами не потрібно витрачати кошти на додаткові дезінфікуючі міроприємства. Підїзди і ліфти в будь якому разі повинні систематично прибиратись, а саме повинно використовуватись вологе прибирання з використанням миючих засобів. Краще використовувати для прибирання більш сучасний інвентар, оскільки «дідівські» засоби самі довго зберігають в собі патогенні мікроорганізми.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зустрічають коронавірус у різних країнах: чернігівка розповіла про заходи безпеки в аеропортах
Прибиральники під’їздів не повинні мати особливого екіпірування. Варто вдягати респіратор але не від корона вірусу, а від випарів хімічних дезінфектантів.
Повинні бути визначені поверхні до яких торкаються частіше всього. Це ручки дверей з обох боків, перила, кнопки ліфта зовні і всередині. Обробляють їх дезінфектантом.
Але важливо не переборщити. Як говорить лікар-епідеміолог «Ви швидше угробите свої здоров’я дихаючи хімічними дезінфектантами, ніж корона вірусом. Важливо зберігати спокій і не переборщувати!»
Вважливо забезпечувати особисту гігієну – не торкатись обличчя, використовувати власний дезінфектант для рук.
Цікаво, що на пористих поверхнях це дерево, одяг, папір, картон – вірус йде вглиб і через невеликий проміжок часу не становить небезпеки.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
За інформацією YouTube-каналу «Твій Дім»