Кримінал

На Чернігівщині судитимуть російського командира, який віддав наказ утримувати людей у підвалі в Ягідному

Прокурорами Чернігівської обласної прокуратури в порядку спеціального досудового розслідування направлено до суду обвинувальний акт стосовно військовослужбовця рф, командира зведеного підрозділу за фактами віддання наказів та порушення законів і звичаїв війни (ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 438 КК України).

Про це повідомляє Чернігівська обласна прокуратура.

За даними слідства, капітан зс рф із позивним «Клен», перебуваючи в тимчасово зайнятому с. Ягідне Чернігівського району, керував діями і віддав відповідні накази підлеглим військовослужбовцям рф щодо утримання в підвалі Ягіднянської школи як «живий щит» 369 людей, серед яких 69 неповнолітніх. Таким чином, місцеві мешканці використовувались для прикриття командного пункту від можливих наступальних дій з боку Збройних Сил України.

Через нелюдські умови утримання та ненадання необхідної медичної допомоги померли 10 цивільних осіб.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кадрові зміни: звільнився керівник одного із комунальних підприємств Чернігівської міськради

Окрім того, зазначений командир також особисто вчиняв незаконні дій стосовно потерпілих, насильно заганяв людей до підвалу школи, погрожував їм вбивством.

Спеціальне досудове розслідування та оперативний супровід здійснювались підрозділами Управління СБУ в Чернігівській області.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button