На Чернігівщині виявили чотири факти незаконного продажу червонокнижних квітів

Із настанням весни галявини парків, лісів нашого краю розквітають барвистими ранньоквітучими квітами, зокрема й тими, що занесені до Червоної книги України. Втім, щороку через масове збирання та знищення їх чисельність катастрофічно зменшується.
Тож із метою збереження червонокнижних первоцвітів на виконання доручення Державної екологічної інспекції України від 10 лютого 2025 року №193 Екоінспекція в Чернігівській області здійснює посилені комплексні природоохоронні заходи на території області.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від початку року жителі Чернігівщини 71 раз викликали патрульних без причини
Від початку періоду посилення заходів щодо збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу, зокрема тих, що занесені до Червоної книги України, фахівці Екоінспекції виявили чотири випадки незаконного збуту та розповсюдження об’єктів рослинного світу.
За виявлені порушення на порушників складені адміністративні протоколи за частиною 1 статті 88-1 КУпАП та передані на розгляд відповідним судовим органам.
Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення:
Незаконне придбання, збут та розповсюдження первоцвітів – штраф від 510 до 1 700 грн (ст. 88-1).
Ті самі дії на територіях природно-заповідного фонду – штраф від 1 700 до 3 655 грн (ст. 88-1, ч. 2).
Незаконне збирання рослин у заповідниках – штраф від 153 до 408 грн з конфіскацією (ст. 91).
Знищення червонокнижних рослин – штраф від 340 до 510 грн (ст. 90).
Окрім штрафних санкцій, правопорушники зобов’язані компенсувати збитки за зірвані червонокнижні рослини. Наприклад, сума компенсації за кожен незаконно зірваний підсніжник звичайний, цибулю ведмежу або сон розкритий становить 62 грн.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv