Кримінал

Поліція Чернігівщини завершила розслідування щодо розтрати бюджетних коштів одним із міських голів та його спільниками

Слідче управління поліції Чернігівської області скерувало до суду обвинувальний акт щодо міського голови одного з міст, який за пособництва інженера з технічного нагляду та підприємця-підрядника здійснив службове підроблення та розтрату бюджетних грошей в розмірі майже 400 тисяч гривень.

Службова особа створила умови для закупівлі будівельних матеріалів за бюджетні гроші за завищеними цінами. Матеріали призначалися для капітального ремонту тротуарів однієї з вулиць міста. Конкурс на проведення робіт виграв підприємець, на чий рахунок і були перераховані бюджетні кошти.

Слідство встановило, що до початку робіт комунальне підприємство склало кошторис їх проведення, де зазначені адекватні ціни на матеріали та послуги. Відтак міський голова знав справжній порядок цін, але підписав надані підрядником документи з необґрунтовано завищеним кошторисом. Зокрема, ціна щебню зросла учетверо, а піску – вдвоє. Загалом міський бюджет переплатив підприємцю понад 400 тисяч гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Посадовець з Чернігівщини «нагрівся» на ремонті будинку культури

Також поліція задокументувала факт заволодіння суб’єктом господарювання, який здійснював підрядні роботи з капітального ремонту тротуарів, бюджетними коштами за пособництва інженера з технічного нагляду.

Дії винних осіб слідчий кваліфікував:

— за частиною 2 статті 358 Кримінального кодексу України (складання чи видача особою, яка здійснює професійну діяльність, пов’язану з наданням публічних чи адміністративних послуг, завідомо підроблених офіційних документів, які посвідчують певні факти, що мають юридичне значення або надають певні права чи звільняють від обов’язків). Максимальна санкція покарання – обмеження волі на строк до трьох років;

— за частиною 1 статті 366 Кримінального кодексу України (службове підроблення). Максимальна санкція покарання – обмеженням волі до трьох років;

— за частиною 3 статті 191 Кримінального кодексу України (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому за попередньою змовою групою осіб). її максимальна санкція – позбавлення волі на строк до восьми років;

— за частиною 4 статті 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою та за попередньою змовою групою осіб у великих розмірах). Санкція статті – позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СБУ викрила масштабну схему розкрадання коштів на ремонті залізничного мосту на ділянці Гомель – Чернігів – Київ

В ході слідства поліцейські зібрали достатньо доказів причетності зловмисників для повідомлення їм про підозру в листопаді 2020 року.

Процесуальне керівництво досудового розслідування здійснювала Чернігівська обласна прокуратура, оперативний супровід – Управління стратегічних розслідувань в Чернігівській області.

Поліція завершила розслідування справи, а обвинувальний акт вчора скерували до суду.

Сектор комунікації
поліції Чернігівської області

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button