Кримінал

Прокуратура займеться питаннями вирубки дерев у Ялівщині

Поблизу РЛП «Ялівщина» вирубують дерева та копають важкою технікою.

«За результатами обстеження профільного департаменту ОДА та представників РЛП — сам регіональний ланшафтний парк не постраждав. Поки що. Чи, точніше, саме зараз. Адже розорювання відбувалося на приватних ділянках, які такими стали значно раніше. Вони мають кадастрові номери і зареєстровані в державному земельному кадастрі як землі для ведення особистого селянського господарства. І це вже рішення, а значить і відповідальність, органу місцевого самоврядування, а також безпосереднього власника ділянки»,- повідомив голова ОВА В’ячеслав Чаус.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Городи чи забудова: що буде в Ялівщині

Однак, за його словами, навіть на приватні ділянки поширюється дія пам’яткоохоронного законодавства. Згідно зі ст. 37 Закону України «Про охорону культурної спадщини» будь-які роботи на таких ділянках проводяться тільки після повного археологічного дослідження цих об’єктів за рахунок коштів замовників зазначених робіт. Таких робіт ніхто не проводив.

Наразі складено акт про непогоджені ландшафтні земляні роботи. Документи вже направлені до Чернігівської окружної прокуратури.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Автор фото — історик Ігор Ігнатенко

Ще статті по темі

Back to top button