Утікали й опирались затриманню: на Чернігівщині впіймали дубокрадів (Фото)

  • Утікали й опирались затриманню: на Чернігівщині впіймали дубокрадів (Фото)
  • Утікали й опирались затриманню: на Чернігівщині впіймали дубокрадів (Фото)
  • Утікали й опирались затриманню: на Чернігівщині впіймали дубокрадів (Фото)
  • Утікали й опирались затриманню: на Чернігівщині впіймали дубокрадів (Фото)
  • Утікали й опирались затриманню: на Чернігівщині впіймали дубокрадів (Фото)

У ніч із 11 на 12 жовтня поблизу Куликівки лісова охорона ДП «Ніжинське лісове господарство» спільно з правоохоронцями впіймала УАЗ, навантажений краденими дубами. Після нетривалого переслідування одного зі злочинців вдалося затримати. Спершу той опирався затриманню та погрожував правоохоронцям, опісля – назвав співучасників. Підозрювані неодноразово потрапляли в поле зору лісової охорони як серійні крадії дубів.

Про це повідомляє ДП «Ніжинське лісове господарство».

Близько 12-ї години ночі учасник рейдової бригади лісової охорони ДП «Ніжинське лісове господарство» Святослав Заєць почув звук бензопили. Сумніву в тому, що це лісокради, не було!

«Звук доносився з діброви, розташованої між Куликівкою та селом Буди, з державного лісового фонду Дроздівського лісництва, – розповідає лісовий охоронець. – Було прийнято рішення викликати підкріплення із місцевих лісівників і правоохоронців».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Замаскована приватизація: на Чернігівщині хочуть провернути небачену оборудку із лісами

Лісокрадів чекали недовго. Щойно зловмисники зрозуміли, що потрапили в засідку, вони спробували втекти через кукурудзяне поле. Після тривалого переслідування УАЗ без номерів, навантажений дубами, вдалося зупинити. Двоє чоловіків вибігли з авто та спробували накивати п’ятами. Одного з них затримали, інший сховався в кукурудзі.

За словами лісівників, підозрюваний усіляко опирався затриманню і не шкодував погроз на адресу лісівників і правоохоронців. Вже у відділку, чоловік, зрозумівши, чим можуть обернутися його нічні пригоди, вказав ще на двох спільників, один із них залишився в лісі, а інший сховався в кукурудзі. Всі троє чоловіків неодноразово потрапляли в поле зору лісової охорони. Зловмисники спеціалізуються на крадіжці дубів – дерева пиляють в лісосмугах і на території державного лісового фонду в Куликівському і Чернігівському районах. Наразі транспорт і лісову продукцію зловмисників правоохоронці конфіскували. Лісівники підраховують збитки, а в поліції думають над кваліфікацією справи.

Нагадаємо, 6 вересня 2018 року Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо збереження українських лісів і запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів». Законотворці посилили відповідальність за незаконну вирубку дерев, суттєво збільшивши штрафи для «чорних лісорубів». Так, у двадцять разів збільшено відповідальність для тих осіб, які шляхом нелегальної рубки завдають суттєвої шкоди державі.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register