Волонтеру, який убив вчительку з гранатомета в школі на Чернігівщині, скасували судовий вирок

1505388941-7739

Апеляційний суд Чернігівської області скасував вирок до шести років позбавлення волі волонтеру антитерористичної операції (АТО), активісту партії «Всеукраїнське об’єднання «Свобода» Віталію Курачу за випадковий підрив гранатомета в школі в смт Ріпки Чернігівської області, в результаті якого 1 людина загинула і 2 було поранено.

Про це йдеться в ухвалі суду від 19 червня, передають Українські Новини.

Зазначено, що апеляційні скарги подав підсудний, інвалід 3-ї групи, і його адвокати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чернігівського волонтера, який привіз у школу гранатомет, засудили на 6 років

Вони просили суд скасувати вирок від 21 березня 2016 року, яким підсудного визнано винним за ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю та боєприпасами), ст. 264 (недбале зберігання зброї і боєприпасів) Кримінального кодексу, і виправдати у зв’язку з недоведеністю в його діях складу зазначених злочинів.

Захист волонтера стверджує, що суд першої інстанції розглянув справу з суттєвими порушеннями, не встановив мотивів підсудного, не взяв до уваги, що корпус відстріляного гранатомета було привезено виключно для шкільного музею.

Також суд першої інстанції не перевірив показання Курача про наявність дозволу керівника добровольчого батальйону ОУН на вивезення із зони АТО корпусів відстріляних гранатометів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Гончарівському контрактник продавав гранатомети

«(Підсудний) вважає, що після передачі відстріляного корпуса гранатомета до Ріпкинської школи №2 припинилося і зберігання ним цього предмета. Доказів, які свідчили б про його передачу на тимчасове зберігання або з іншою метою, не встановлено. Він не брав на себе будь-яких зобов’язань із контролю щодо подальшого поводження з цим предметом на території школи, і не мав вільного доступу до нього», – сказано в тексті судового рішення.

Крім того, суд взяв до уваги такі пом’якшувальні обставини, як, зокрема, перебування на утриманні малолітньої дитини, позитивні характеристики з місця проживання і від громадських організацій, наявність грамот і подяк від імені голів обласних управлінь Служби безпеки України та поліції в Чернігівській області.

Апеляційний суд постановив скарги підсудного задовольнити і скасував вирок.

Апеляційний суд також повернув справу на повторний розгляд до суду першої інстанції.

Як повідомляли Українськi Новини, 18 лютого 2015 року 1 працівниця школи в смт Ріпки Чернігівської області загинула і 2 було поранено через вибух гранатомета, принесеного волонтером Курачем до шкільного музею.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register