За смерть дитини засудили чернігівського лікаря

265366[1]

Апеляційний суд Чернігова в останній день липня залишив у силі вирок Деснянського райсуду щодо колишнього завідувача пологового відділення Чернігівського пологового будинку Катерини Савости.

Екс-лікарю за халатність, що призвела до смерті новонародженої дитини, суд дав 2 роки в’язниці, щоправда, з випробувальним терміном. Її також позбавили права займатися лікарською діяльністю – теж на 2 роки. У листопаді 2014 році пані Савоста приймала пологи в чернігівки Яни Куліди-Байдакової.

Тоді сталася трагедія. Через непрофесійні дії завідувача відділенням дитина задихнулася і померла, бо лікар, вколовши розчин окситоцину, залишила породіллю на тривалий час без нагляду, а повернулася до неї, коли було вже надто пізно.

Майже 3 роки родина Яни оббивала пороги міністерства, робила експертизи, спілкувалася зі світилами української медицини. Судово-медична експертиза дала категоричний висновок щодо непрофесійних дій лікаря. Це стало прецедентом, адже такі справи проти горе-медиків розвалюються ще на етапі експертиз, так і не потрапляючи до суду. Тож покарати винних лікарів на практиці вдається дуже рідко.

І от вперше в історії судової практики Чернігова лікаря покарали за непрофесіоналізм, що призвів до смерті дитини.

20561847_1370165973097045_434542786_n

Читайте новини ЧЕline у соціальних мережах Instagram та Facebook.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password