Культура

Артисти чернігівської філармонії – переможці міжнародного фестивалю-конкурсу

Переможцями одразу в двох номінаціях міжнародного фестивалю-конкурсу пісні, танцю інструментального мистецтва, художнього слова та моделінгу «Constelatia talentelor» («Сузір’я талантів»), що проходив у місті Кишинів, Республіка Молдова, стали артисти Чернігівського обласного філармонійного центру – джаз-бенд «BissQuit» зі своїм авторським музичним твором «Kjeledir» та мистецький проєкт на вірш великого кримськотатарського поета Сейтумера Еміна «Сен олмасанъ…».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чернігівський обласний філармонійний центр – «Лідер галузі 2020»

Як розповів бенд-лідер «BissQuit», кандидат мистецтвознавства Дмитро Теребун, фестиваль проходив із 20 по 24 жовтня минулого року в онлайн-режимі. Участь у заході брали представники 34 країн світу. Чернігівські музиканти свою майстерність представили одразу в двох конкурсних номінаціях і, як стало нещодавно відомо, здобули в них перемогу. Днями з Молдови надійшли дипломи за зайняті перші місця, що стало приємною новиною для філармонійного центру в році, що тільки-но розпочався.

Дмитро Теребун повідомив, що перше місце в номінації «інструментальна композиція» джаз-бенд «BissQuit» отримав за авторський твір «Kjeledir» (автор – Володимир Балаба), що має з’явитися в першому музичному альбомі гурту. Робота над платівкою наразі ще триває, тому про її зміст музиканти наразі не розповідають.

Ще одна перемога – в номінації «Художнє слово». Її отримали актор і режисер Олександр Лаптій, саксофон – Нікіта Гірня та бас – Дмитро Теребун за мистецький проєкт на вірш великого кримськотатарського поета Сейтумера Еміна «Сен олмасанъ…» (переклад – сучасна бахчисарайська поетка Наталія Наумова). Нагадаємо, прем’єру цього проєкту меломани могли бачити 18 травня 2020 року в День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. За словами Дмитра Теребуна, перемога саме в цій номінації для артистів має особливе значення. Адже про трагедію кримськотатарського народу, що за часів СРСР піддавався гонінням, із допомогою художнього слова та музики тепер дізнається значно більше людей у світі.

Із записом мистецького проєкту на вірш Сейтумера Еміна «Сен олмасанъ…» можна ознайомитися, перейшовши за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=dEDyIskmrRA…

Прослухати композицією «Kjeledir» —

https://www.youtube.com/watch?v=dejXHRGauEo&feature=youtu.be

Чернігівський обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button