Культура

«Козак»: автор-виконавець із Ніжина Олег Кошовий написав нову патріотичну пісню

Людям, які цікавляться творчим життям Чернігівщини, ім’я Олега Кошового добре відоме. Він – директор-розпорядник Ніжинського академічного українського драматичного театру ім. Михайла Коцюбинського, організатор багатьох творчих фестивалів на Чернігівщині, також він пише пісні та співає їх під гітару. Нещодавно побачила світ його нова патріотична пісня «Козак». Про цю композицію, подальші творчі плани та театральне життя – в розмові з Олегом Кошовим.

Пане Олеже, як з’явилася пісня «Козак» і чому саме на патріотичну тематику?

Я два місяці був у ТРО. Як тільки сталася російська навала, я на третій день війни пішов і записався в місцеве ТРО. Невдовзі  мені зателефонували і сказали прийти отримати зброю. Я ходив на варту об’єктів, долав усі труднощі військової служби. І після того, як відслужив два місяці, з’явилося бажання підтримати хлопців, які на передовій чи просто служать, захищають і боронять нашу Україну. Тому сів і написав таку патріотичну пісню «Козак». Патріотичну, бо сам патріот і переживаю за наш український народ.

Де пісню послухати і чи маєте відгуки?

Пісня вже як чотири дні на YouTube виставлена, переслухала її вже більш ніж тисяча людей. Відгуки дуже схвальні, позитивні, пишуть також схвальні відгуки в Facebook. Пісня взяла свого слухача.

Після ТРО ви повернулися до звичного  життя і роботи?

Так, був вибір – йти в ЗСУ, але ж я працюю на посаді директора-розпорядника театру, то треба було тримати руку на пульсі робочих справ. Бо нашому колективу хотілося, щоб театр працював, тому треба було налагоджувати роботу.

Але водночас після двох місяців служби в ТРО я займався волонтерством, чим міг, тим і допомагав. Шукали речі для солдатів, відправляли маскувальні сітки, «кікімори».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Не залишай!»: чернігівська вокалістка Марина Коваленко написала пісню, аби підтримати українців (Фото)

Які нині справи в театрі?

Нині складно всім. І театр також важко переносить теперішні часи, бо люди не дуже налаштовані на якісь розваги чи перегляд вистав. Але ми намагаємося зацікавити глядача. Випустили  дві патріотичні прем’єри, на які глядачі йдуть. Людей, які кажуть, що їм взагалі не до цього, також розуміємо.

Як вважаєте, надалі у вашій творчості ще будуть якісь патріотичні твори?

Я працюю над піснею «Поранений вовк». Вона перша, яку я написав. Скоро вже буде прем’єра. Ця композиція більш повільна, але просякнута патріотичним духом і атмосферою перших місяців повномасштабної війни. Я хочу записати альбом українською мовою. До речі, в мене досвід автора-виконавця ще з 2003 року. Маю записаний альбом. А це буде другий, виключно україномовний. Можливо, додам якихось ліричних композицій, але три патріотичні пісні вже є. Може, ще якусь патріотичну композицію напишу.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Спілкувалась Ірина Осташко

Ще статті по темі

Back to top button