У художньому музеї відкривається виставка творів Миколи Панька

95141038_2035290106595461_2393618761920806912_n

6 серпня 2021 року в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Ґалаґана відкривається персональна виставка творів з нагоди 70-річчя від дня народження заслуженого майстра народної творчості України Миколи Панька.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Її творчість бачив кожен житель області: в Чернігові організована виставка відомої художниці (Відео)

Основну частину робіт Миколи Панька становлять вироби щоденного вжитку – скриньки, гребінці, оправи для люстерок, черпаки, сільнички, баклаги, кухонні дошки, дитячі іграшки та меблі. У них творець активно втілив ознаки традиційного чернігівського різьблення. Микола Панько використовує техніку тригранно-виїмчастої різьби з неглибокою прорізкою. Однак митець вправно працює і в інших техніках, зокрема в техніці рельєфу. Одним із творчих досягнень різьбяра є розроблення унікального різьбленого шрифту. В оздоблені творів майстер тяжіє переважно до геометричних орнаментів. Твори Миколи Панька мають природний колір вибраної породи дерева – це і береза, і дуб, клен, липа, осика, груша та яблуня. Іноді він тонує свої роботи копченням свічкою, щоб виділити візерунки на світлішому тлі чистого дерева.

Визнанням творчості Миколи Панька стало присвоєння йому Почесного звання заслуженого майстра народної творчості УРСР. Майстер також має Орден «За заслуги» III ступеня (2017), медаль «Захиснику Вітчизни»; пам’ятний знак «Учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС».

Роботи Миколи Леонідовича Панька зберігаються в музеях та приватних зібраннях України, зокрема у Чернігівському обласному історичному музеї імені В. В. Тарновського, Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Ґалаґана, Сумському художньому музеї, а також в інших країнах.

Відкриття 06.08.2021 року в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Ґалаґана.

Початок о 14:00.

Виставка триватиме до 07.09.2021 року.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register