Культура

Приборкати дракона можуть лише найхоробріші: у Чернігові представили проєкт «Книга-мандрівка. Міста»

Тур проєкту «Книга-мандрівка. Міста» триває країною. У середу, 27 березня, команда проєкту завітала до легендарного Чернігова, де презентувала чергові книгу та мультфільм. Представили проєкт його авторка та засновниця креативної агенції Green Penguin Ірина Тараненко та відомий чернігівський екскурсовод й історик Ервін Міден.

«Чернігову понад 1300 років. Небагато міст не тільки в Україні, а й у світі мають таку величну та переможну історію і таку історичну спадщину. І наше – завдання про це розповідати. Робити це необхідно для того, щоб наші молоді покоління мали можливість вивчати історію свого міста без нав’язаних зовні стереотипів. Саме з цих причин ми й створили проєкт «Книга-мандрівка. Міста», щоб наші діти в школі та поза нею могли вивчати історію своїх міст, історію інших міст і пишатися, що вони народилися в такій країні, як Україна», – розповіла Ірина Тараненко.

За її словами, «Книжечка-мандрівочка. Чернігів», як і всі інші книги проєкту, побудована у форматі абетки, де на кожну літеру наведена інформація, пов’язана із містом, його історією або видатними діячами. Долучився до презентації також відомий чернігівський екскурсовод та історик Ервін Міден, який допомагав команді проєкту з написанням книжки.

«Проєкт передбачає багато цікавинок, які однозначно здатні заставити читачів вразитися Черніговом, містом легенд і міфів. Книжки – це лише складова частина. Її супроводжують і мультфільми, які створює власноруч команда проєкту. Наразі акцент зроблено на містах-героях, які стоять і будуть стояти надалі, захищаючи незламність України. Але сподіваюся, що проєкт продовжиться, і ми побачимо книжки й про інші українські міста», – зазначив Ервін Міден.

На презентації були присутні чернігівські вчителі та школярі, представники найбільших місцевих бібліотек, а також представники громадськості. Відвідувачі заходу також мали можливість подивитися мультфільми про легендарний Чернігів та місто корабелів Миколаїв, прем’єра якого днями відбулась на YouТube-каналі проєкту.

«Книга-мандрівка. Міста» — проєкт, який реалізується одночасно у двох форматах: мультфільми, що публікуються на офіційному YouTube-каналі спільноти «Книга-мандрівка. Україна», та книги, які видає «Видавництво Старого Лева». Проєкт розповідає про шість незламних міст України: Харків, Чернігів, Суми, Запоріжжя, Миколаїв та Київ. Прем’єри мультфільмів та офлайн-презентації книжок відбуватимуться в цих містах ще в березні та протягом квітня 2024 року.

Проєкт «Книга-мандрівка. Міста» створено за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри» (UCBI). Серед друзів та партнерів проєкту — Укрзалізниця, 1+1 media, Київстар ТБ, ТМ «Моршинська», журнал VIVA та відомі українці, які підтримують свої рідні міста.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button