У бібліотеці Короленка відкрили виставку світлин із мінського фотоконкурсу (Фото)
Минулого тижня в конференц-залі Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка відбулось відкриття виставки світлин «4383 дні дитинства» з колекції міжнародного фотоконкурсу, що вже вісім років поспіль проходить у Мінську (Білорусь).
Організаторами першої в Україні виставки виступили Білоруський дитячий фонд, Дитячий фонд Чернігівщини, Чернігівська ОУНБ ім. В.Г. Короленка та представник оргкомітету фотоконкурсу, засновник розподіленої галереї «Фотомистецтво» (Мінськ) Костянтин Мельник.
Чому саме 4 383 дні дитинства? Згідно з декларацією ООН про права дитини, саме стільки днів проходить, поки дитині не виповниться 12 років і не почнеться підлітковий період. Але дитинство – це не тільки радісна та безтурботна пора сподівань і здійснення мрій, а ще й сумніви і тривоги. Дитинство буває різним: хтось живе в чистоті й достатку, а хтось – у злиднях і голоді. І не все залежить тільки від батьків. Дуже важливу роль відіграє місце і країна, в якій дитині випало народитися. Є нерадісний світ, у якому живуть тисячі дітей та їхніх батьків, світ, сповнений болю, страху, горя, а ще – надії та віри.
Ініціатори та організатори конкурсу ставлять за мету нагадати всім дорослим, що поруч із нами живуть маленькі люди, яким потрібна постійна турбота, любов і повага.
У 2017-му Білоруським дитячим фондом і розподіленою галереєю «Фотомистецтво» був проведений восьмий міжнародний фотоконкурс «4383 дні дитинства», а вже у грудні стартує черговий, дев’ятий. За вісім років у колекції конкурсу зібралося півтори тисячі паперових фотографій із найрізноманітніших куточків світу, з якими мали змогу познайомитися глядачі на понад 100 виставках. В експозиції представлено 55 світлин, що прийшли на адресу конкурсу в період з 2009-го по 2017-й роки з Білорусі, України, Росії, Голландії, Бразилії, США та інших країн. Всіх їх об’єднує тема – дитина та її світ.
Відкриття виставки розпочав виступ тих, кому і було присвячене все дійство, а саме дітей: маленької білоруски Лізи Ворожбит і двох українських козачків – Богдана Ковтуновича та Богдана Зінченка, які прочитали вірші білоруською та українською мовами, підтверджуючи єднання та дружбу двох братніх народів. Позитивними враженнями від виставки та співпраці з організаторами фотоконкурсу поділилися Анна Дорошенко, представник Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА, що опікується національними меншинами, Валентина Хуторненко, голова Дитячого фонду Чернігівщини, та Галина Ворожбит, голова Чернігівської громадської організації «Білоруське національно-культурне товариство «Сябри».
Всі вони у своїх виступах підтвердили головну думку фотоконкурсу «4383 дні дитинства»: діти – наш найдорожчий скарб, наше радісне сьогодення та світле майбутнє, тому завдання кожного дорослого – зробити так, щоб діти в усьому світі щодня, щохвилини були щасливі.
Беруть участь у фотоконкурсі й чернігівці. Зокрема, цього року член фотоклубу «Чернігів» Сергій Тарабара був нагороджений дипломом конкурсу саме на відкритті виставки світлин.
Секретар Чернігівської обласної організації НСФУ Віктор Кошмал сказав про важливість кожної хвилини життя і наголосив, що обов’язок дорослих у кожній країні – залишити дітлахам на фотокартках спогади щасливого дитинства. А член фотоклубу «Чернігів» Василь Катіман додав, що від неймовірно емоційних фото він отримав великий заряд натхнення і бажання продовжувати фотографувати та зберігати прекрасні миттєвості життя.
Від імені бібліотеки ведуча заходу, завідувач відділу мистецтв Лариса Поліщук подякувала Костянтину Мельнику за співпрацю і додала, що творчі відносини з білоруськими фотографами триватимуть. Очікується, що наступного року світлини фотографів Чернігівщини будуть експонуватися в Мінську, а чернігівці отримають можливість познайомитися з роботами білоруських митців, завітавши до Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка.
Виставка експонуватиметься з 16 листопада по 20 грудня. Усі охочі матимуть змогу доторкнутися до чарівного, казкового, подекуди нелегкого, але сповненого щирих емоцій світу дитинства.
Текст Катя Скрипка
Фото Віктор Кошмал