Культура

У бібліотеці Коцюбинського ожила історія: Валентина Мастєрова представила свій роман «Тобі скажу»

Роман «Тобі скажу» переносить читача в далеке XI століття, коли рідну землю та честь боронили мечем, і не лише від ворогів, а часто й від підступних родичів. Головний герой роману – чернігівський князь Олег Святославич, названий у давньоруських джерелах «Гориславичем» за те, що він нібито сіяв розбрат на руській землі. Але насправді все було зовсім не так. Зі сторінок роману перед нами постає справжній лицар без страху й догани. А от деякі «герої», як, наприклад, князь Володимир Мономах, насправді виявляються не такими вже й героїчними. Розповісти історичну правду – саме таку мету ставила собі Валентина Мастєрова, працюючи над романом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Книга да Вінчі: до Чернігова невдовзі приїде «таємниче» видання відомого вченого

«Є теми, які обираєш не ти, а які обирають тебе, – розповідає Валентина Мастєрова. – От прийшов князь Олег і став переді мною. У мене в голові звучали цілі фрагменти тексту. Сиджу й чую: хропуть коні, йдуть степом. Тоді я зрозуміла, що ця тема мене вже не полишить».

Хоча «Тобі скажу» – роман про наше героїчне минуле, неабияка увага в ньому приділена темі кохання, змальованій дуже вишукано, в романтичному ключі.

Створюючи роман, Валентина Мастєрова опрацювала величезну кількість історичних джерел і наукових праць, що дало змогу в повній мірі передати колорит тієї далекої епохи.

Гості презентації на власні очі побачили «живу історію». У презентації взяв участь представник клубу історичної реконструкції «Чернігівська земля» Олег Ярошенко в образі давньоруського дружинника XI століття. Він продемонстрував зразки реконструйованої зброї та обладунків тих часів і розповів про те, як вони створюються.

Олена Терещенко, Чернігівська міська ЦБС

Фото – Олена Куннова

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button