У Ніжині будинок видатного мореплавця стане музеєм

37_main

Депутати Ніжинської міської ради ухвалили рішення про передачу пам’ятки історії та архітектури місцевого значення – будинку, де народився мореплавець Юрій Лисянський, – на баланс Ніжинського краєзнавчого музею ім. І. Спаського для створення там відповідної експозиції, повідомляє Укрінформ.

“Рішенням сесії будинок, де народився і виріс видатний мореплавець Юрій Лисянський, з балансу нашого управління передано на баланс Ніжинського краєзнавчого музею імені Івана Спаського. У 2020 році там робитимуть ремонт і облаштовуватимуть музей Лисянського”, – розповіла начальниця управління культури та туризму Ніжинської міськради Тетяна Бассак.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чернігівський музей покаже, як українці змінювали інтер’єр хати на різні свята

Як повідомлялося, будинок Лисянських розташований у Ніжині на території храму Іоана Богослова. Процедура його передачі краєзнавчому музею ім. Спаського тривала кілька місяців і починалася з рішення Чернігівської обласної ради.

Юрій Лисянський (1773-1837) – військовий моряк, географ, засновник наукової океанографії, мореплавець, що здійснив першу кругосвітню подорож. Народився в місті Ніжині в родині священника храму Іоана Богослова. Помер у Петербурзі й похований на цвинтарі Олександро-Невської лаври.

Ім’я Юрія Лисянського носить острів на Гаваях, півострів на Алясці, протока, річка та гора на Сахаліні. В місті Ніжині встановлено пам’ятник Лисянському та є вулиця його імені.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register