Бігмаком по гривні. Дешевше тільки малайзійський рингіт і російський рубль

Big-Mak-vzorvavshiy-mir[1]

Курс української гривні занижений приблизно на 69 % – про це свідчить оновлена версія «індексу бігмака». За підрахунками експертів видання журналу The Economist, звичайний бігмак у США в липні 2016 року коштував у середньому $ 5,04, тоді як в Україні в перерахунку на долари за офіційним курсом його ціна становить $ 1,57.

Отже, гривня недооцінена на 68,8%, і її курс до долара має становити не 24,8 грн / $, а 7,74 грн / $. Після гривні найбільш недооціненими валютами в світі, згідно з індексом, є малайзійський рингіт і російський рубль.

А ще на 50% і більше експерти The Economist назвали також недооціненими південноафриканський ранд, тайванський і гонконгський долари, індонезійську і індійську рупії, мексиканський песо і польський злотий.

Найбільш переоцінена валюта світу – швейцарський франк, курс якого, згідно з «індексом бігмака» завищений на 30,8%. Завищеними виявилися також курси норвезької (на 9,3%) і шведської (на 3,7%) крон.

«Індекс бігмака» базується на теорії паритету купівельної спроможності, в його основі лежить гіпотеза про те, що однакові товари повинні коштувати однаково в усіх країнах світу, а якщо цього не відбувається, отже, курс місцевої валюти занижений або, навпаки, завищений.

Бігмак обраний експертами журналу як еталон з двох причин: Макдональдс представлений у більшості країн світу, а сам бігмак містить достатню кількість продовольчих компонентів (хліб, сир, м’ясо та овочі), щоб вважати його універсальним продуктом народного господарства.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register