Економіка

Платники Чернігівщини протягом серпня сплатили до бюджетів 1,5 млрд гривень податків

Головне управління ДПС у Чернігівській області дякує всім сумлінним платникам за сплату податків, зборів, єдиного внеску та фінансову підтримку держави.

Так, у серпні 2023 року до бюджетів усіх рівнів юридичними та фізичними особами сплачено понад 1,5 млрд грн податків та зборів.

До державного бюджету спрямовано 42 відсотки загальної суми надходжень (652 млн грн). У порівнянні з фактом серпня минулого року надходження збільшились на 5,2 відс. (+32,0 млн грн.), в тому числі по податку та збору на доходи фізичних осіб на 11 відс. (+23 млн грн), рентній платі за спецвикористання лісових та водних ресурсів  (+14,8 млн грн), податку на додану вартість (+5,2 млн грн).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд затвердив проєкт держбюджету на 2024 рік з дворазовим підвищенням «мінімалки»: основні показники

До місцевих бюджетів усіх рівнів сплачено 887 млн грн податків та зборів (58 відс. в загальнообласній сумі). У порівнянні з серпнем 2022 року надходження збільшились на 16 відс. (+122 млн грн).

Основну суму доходів місцевого бюджету (73 відс.) сформовано за рахунок податку на доходи  фізичних осіб, якого сплачено 648 млн грн (збільшення на 10 відс. або на 60 млн грн до факту серпня 2022 року). Також суттєвий приріст надходжень відбувся по єдиному податку – на 58 відс. (+37 млн грн).

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у серпні сплачено 896 млн грн, чим забезпечено приріст надходжень порівняно з минулорічними на 10 відс. або на 79 млн гривень.

Завдяки виконанню свого громадянського обов’язку платниками щодо сплати податків, зборів та єдиного внеску держава стабільно отримує кошти для забезпечення Збройних Сил України, бюджетної сфери, соціальних виплат та відновлення інфраструктури.  

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області

Ще статті по темі

Back to top button