Економіка

За зростанням мінімалки в кишенях чернігівців стежитимуть окремі люди

У кожній області повинна бути створена міжвідомча робоча група для моніторингу ситуації із виконання рішення уряду щодо підвищення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року до 3200 грн і миттєвого реагування на скарги громадян щодо порушення керівниками підприємств їхніх трудових прав.

Про це ЧЕline повідомили в прес-службі віце-прем’єр-міністра України.

Про це під час засідання Міжвідомчої робочої групи із забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, сказав віце-прем’єр-міністр України, голова Міжвідомчої робочої групи Павло Розенко.

— Не можна допустити жодних маніпуляцій, насамперед керівників бюджетних установ, щодо переведення людей на неповний робочий день чи, не дай Боже, скорочення. Адже кошти, необхідні на фінансування бюджетної сфери, в повному обсязі закладені в Державному бюджеті на 2017 рік, — сказав він.

Павло Розенко звернувся до представників організацій профспілок і роботодавців, щоб спільно з урядом забезпечити виконання відповідного рішення і в недержавному секторі економіки.

Павло Розенко доручив сформувати аналогічні урядовій міжвідомчі робочі групи у кожній області.

— Аналогічні міжвідомчі робочі групи повинні бути створені на рівні кожної області. Робочу групу має очолити людина, яка за посадою не нижча рівня заступника глави ОДА. Представники освіти, охорони здоров’я, культури, соціальної сфери, територіальних підрозділів Пенсійного фонду, податкової, Державної служби праці мають бути туди обов’язково залучені, — зазначив він.

За словами віце-прем’єр-міністра, метою цих обласних робочих груп є  миттєве реагування на будь-які скарги щодо керівників підприємств, які не виконують рішення уряду щодо підвищення мінімальної заробітної плати.

Він також акцентував увагу на необхідності посилення роз’яснювальної роботи на місцях – на обласному і районному рівнях.

— Треба зрештою до всіх донести філософію цивілізованого світу – податки люди повинні платити для свого ж майбутнього. Не сплативши сьогодні податки, не сплативши ЄСВ, людина позбавляє себе права на пенсію, — додав Павло Розенко.

Ще статті по темі

Back to top button