На Чернігівщину з Росії насувається екологічне лихо?

Житель Брянська Сергій Кулінічев оприлюднив на своїй сторінці в одній із соцмереж загрозливу інформацію. Йдеться про ймовірність зараження води в Десні через скиди підприємства ЗАТ «Умалат», що працює в Брянській області.

«Неминучість чергового «аварійного» скидання гостротоксичних відходів ЗАТ «Умалат», обумовлена розміром страху господаря ЗАТ «Умалат» перед позовними вимогами природоохоронного прокурора Брянської області – п.2 Зобов’язати ЗАТ «Умалат» зробити рекультивацію земельних ділянок… на яких розташовуються, що використовуються як очисні споруди поля фільтрації.

Пояснюю причину жаху Мартиненка (Олексій Мартиненко – засновник компанії «Умалат». – Ред.) – рекультивацію понад 12 га зараженої землі неможливо зробити без нейтралізації понад півмільйона кубометрів рідких гостротоксичних відходів уже накопичених ЗАТ «Умалат» більше, ніж за 10 років протизаконної підприємницької діяльності з зухвалими порушеннями природоохоронного законодавства.

Але в Мартиненка немає обладнання і необхідної величезної кількості грошових коштів для оплати нейтралізації понад 500 000 кубометрів гостротоксичних відходів ЗАТ «Умалат», тому він не має іншого виходу, крім «аварійного» скидання гостротоксичних відходів ЗАТ «Умалат» у заплаву річки Сівши за методикою з 2016 року», – йдеться в пості.

Побоювання не безпідставні, адже торік у серпні зазначене підприємство вже здійснювало отруйні скиди у водойму.

Щоб прояснити ситуацію, по коментар звернулися до Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА. Але там нас переадресували до Деснянського басейнового управління водних ресурсів. Мовляв, це їхня компетенція.

І дійсно, торік басейнове управління водних ресурсів про небезпеку знало. Більше того, ЧЕline пояснили, що тоді ЗАТ «Умалат» зробило скид не в Десну, а в іншу водойму, яка протікає поруч. Від неї до Десни близько 60 кілометрів. Торік до кордонів України небезпечні скиди не дійшли.

Про нову ймовірну загрозу в басейновому управлінні ще не чули. Але сказали, що ситуацію однозначно вивчатимуть.

Читайте новини ЧЕline у соціальних мережах Вконтакте та Facebook.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register