Олег Семінський: «Чернігову потрібні нові робочі місця»

Олег Семінський

*Актуально

По 205-му мажоритарному виборчому округу (Чернігів) до Верховної Ради  від президентської партії «Слуга Народу» йде Олег Семінський магістр з управління міжнародним бізнесом та гірничий інженер з видобування нафти та газу, який десять років поспіль очолював одну з найбільших компаній країни ПрАТ «Нафтогазвидобування».В день реєстрації Центральною Виборчою Комісією Олег Семінський відповів на кілька запитань.  

Чому саме Чернігів?

Є кілька причин. Перш за все – особиста історія, можна навіть сказати, родинна. Моя дружина та усі родичі дружини – звідси, з Чернігівщини. Так що я знаю проблеми міста, від повального безробіття до «вбитого» електротранспорту, зовсім не з чуток.

З іншого боку, я – гірничий інженер за освітою та, як то кажуть – «виробничник» із успішним досвідом керівництва сучасними підприємствами, знаю як вести одночасно і прибутковий, і соціально відповідальний бізнес у реальному секторі. Так що ситуація із безробіттям у Чернігові, який ще нещодавно був великим індустріальним центром, здається мені абсолютно неприродною. До речі, Чернігів, ще й потенційно найбільший туристичний центр України. Тобто робочі місця, а разом із ними й податки до місцевого бюджету, лежать, так би мовити, просто на землі, під ногами. Потрібен хтось, хто би це зробив. У кого є воля, досвід та можливості.

За рахунок чого можна створити нові робочі місця в хронічно депресивному Чернігові?

Почну із власного прикладу. Я вже створив у Чернігові успішне підприємство на сто робочих місць. А серед проектів, яким я сприяю,наймасштабніший та, не буду приховувати, честолюбний– будівництво в Городні заводу з виробництва скла за американською технологією. Поки що Україні доводиться купувати скло, те саме скло, щоу склопакеті, у Польщі. Не бачу причин, чому ми не можемо швидко й професійно навчитися виробляти українське скло, задовольняючи не тільки побутові потреби, але й попит на автомобільне скло, спеціальне скло для комп’ютерних моніторів тощо. До речі – із цілком реалістичною перспективою експорту.

А скільки саме нових робочих місць може дати місту таке виробництво?

Тільки на першому етапі такий завод дасть 350 робочих місць. А так як це буде виробництво із іноземними інвестиціями, то працівники отримуватимуть «білу» зарплату та соцпакет. Потужності, які закладені в проект, 650 тон листового скла на добу. Це дуже складне, високотехнологічне виробництво, яке потребує високої інженерної грамотності.

У нас зараз є фахівці такого рівня?

Завдяки Чернігівському національному політехнічному університету ми отримаємо дефіцитні на сьогодні інженерні мізки та робочі руки – за рахунок того, що створимо на базі «політеху» власний цикл навчання майбутніх фахівців унікального виробництва, яких в країні ще не було.

Я взагалі покладаю великі надії на молодь. Прикро, що найталановитіші їдуть за кордон, коли вдома на них чекає стільки роботи. На жаль, колишня влада завжди була, м’яко кажучи, байдужа до молоді, якщо мова не йдеться про призов. Але ж про яке майбутнє країни тоді можна говорити?

Вважаю, що роботу з молоддю потрібно починати з дозвілля, причому вести її системно. Я бачу це одним із моїх завдань як майбутнього депутата – створювати, а, точніше – відновлювати  мережі гуртків за інтересами, секцій та клубів. Причому не тільки спортивних, але й освітніх, які допоможуть із професійною орієнтацією. Звичайно, вони мають бути безкоштовними для дітей. За це платитимуть центральні та міські бюджети.

Наскільки Ваше рішення балотуватися до Верховної Ради є емоційним?

Нічого емоційного в моєму йти до законодавчої влади немає. Це цілком зважене рішення.Я прекрасно розумію, що саме ці парламентські вибори – реальний шанс змінити країну на краще. Вперше за дуже довгий час, а то й загалом вперше за всі роки Незалежності, разом із новим Президентом у владу приходить дійсно «свіжа кров». Абсолютно нова команда, яка не зганьбила себе співпрацею із колишньою владою. Це означає, що вона не пов’язана ані з корупцією, ані зі зловживаннями, ані із владним свавіллям. І це честь для мене, що вони готові активно задіяти мій досвід та мої здібності у змінах на краще. Які, на президентських виборах, підтримала абсолютна більшість виборців.

У всьому, звичайно ж, винні «попередники». А Ви як раз, «потерпілий» від колишньої влади…

Особисто від мене ви не почуєте мантру про «папередників», у мене є чітке бачення майбутніх змін та продуманий план буквально покрокових дій.

Втім, саме моє особисте зіткнення із бандитською сутністю «попередників» теж значною мірою стимулювало не просто до жаги змін, але й до готовності здійснювати їх власними руками. Коли такі страхітливі речі відбуваються із топ-менеджером найбільшої в країні видобувної компанії і ти нічого не можеш зробити, це страшно. Проте що тоді можна сказати про пересічного українського громадянина, який геть безправний у будь-якій ситуації, та ще й перед усіма – і бандитами, і поліцією, яка відмовляється приїжджати на виклик, і перед чиновниками? Власне, тому я йду в Раду, а не у виконавчу владу. Систему треба змінювати на законодавчому рівні.

Чи будете Ви відчувати себе впевненіше, отримавши депутатську недоторканність?

Ви маєте знати, якщо читали програму (передвиборну програму партії «Слуга народу» – ред.), що скасування депутатської недоторканності – одне з найперших законотворчих завдань, що стоять перед партією «Слуга народу». Повторюю – швидке створення і законодавче закріплення процедури скасування депутатської недоторканності та спрощення процедури імпічменту президента. І це моя особиста позиція також. А якщо хтось йде у владу вирішувати свої особисті справи, то надовго він там не затримається.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register