24 грудня: яке сьогодні свято

NSfj7szCEVgt9b5pq84klnIrK3ywNOSbCibx7qZB

Ніконів день

В цей день православні віряни вшановують пам’ять преподобного Нікона Печерського, ченця Києво-Печерського монастиря. На Ніконів день в народі говорили: «Нікон стоїть біля ікон», повідомляє Znaj.ua.

Нікон народився в 11 столітті в багатій і знатній родині. Вже в юності став учнем святого Антонія – засновника Києво-Печерської лаври. Пізніше він переїхав у місто Тмутаракань, де і знайшов собі обитель.

m6Gs1zpLoIHDsljKpWawjpRzZaXBdbEPNJ94kQB8

Варто відзначити, що слава про мовчазного ченця швидко поширювалася, і до нього приєдналися люди, які хотіли присвятити себе такому ж життю. Коли братів по духу зібралося багато, був заснований новий монастир, а Нікон повернувся в Києво-Печерську лавру. У 1068 році святий повернувся в заснований ним монастир. Через пару років його обрали ігуменом.

Традиційно в цей день люди моляться святому, щоб відігнати нечисту силу. Крім того, люди вірили, що святий Нікон може дарувати заспокоєння будь-якій душі. Також прийнято запалювати на Нікона лампади і закликати сонце зійти на землю, спалахнути і відігнати нечисту силу. У давні часи люди вірили, що поки день не почнеться, відьми будуть літати над землею на мітлах і піднімати снігові вихори.

Різдвяний Святвечір

Святвечір — це день напередодні католицького Різдва Христового і приготування до цього великого свята. Назва «святвечір» походить від слова «сочиво» — це особлива зернова каша з медом і сухофруктами.

Zd3VA1DbHutF2FnEG6kb5PQR3gncR9KamP6qFoVA

Куштувати «сочиво» прийнято в переддень свята тільки після літургії, яка з’єднується з вечірнею. Традиція не куштувати їжі до першої вечірньої зірки, пов’язана зі спогадом про явище зірки на Сході, що сповістила про народження Христа. При цьому статутом ця традиція не наказана.

Також у різдвяний святвечір в церквах вранці служиться свята меса по чину Адвенту, а меса навечір’я Різдва починається затемна, опівночі. Однак з пастирських міркувань дозволено починати богослужіння на кілька годин раніше.

Іменини в цей день

Вікентій, Данило, Омелян, Іван, Леонтій, Лука, Микола, Нікон, Петро, Терентій, Феофан.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register