Суспільство

4 листопада: що святкують сьогодні

Сьогодні, 4 листопада, православні відзначають День Казанської ікони Божої Матері. З давніх-давен люди вірять, що ця ікона Богородиці здатна творити дива. Вона зцілює хворих, допомагає знедоленим та навіть здатна захистити країну від ворогів. У цей день віряни моляться Божій Матері і щиро сподіваються на чудо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТРЦ “Hollywood” святкує найстрашніше свято року: безкоштовно пригощають кров’ю і павутинням

Казанська Божа Матір – покровителька сім’ї, тому її образ дарують як при вінчанні, так і при хрещенні дітей. Здавна Казанську ікону батьки ставили біля дитячого ліжечка і вірили, що таким чином Богородиця доглядає за дитиною і захищає її.

Існує також безліч прикмет, пов’язаних із цим святом. Наші предки вірили, що в цей день Богородиця особливо допомагає жінкам. В це свято дівчата вдавалися до захисних обрядів. До прикладу, жінки вірили, що березовий лист подарує їм красу і вбереже від старості. Вранці у свято жінка йшла в березовий гай, де шукала листя з інеєм. Зірвавши листок, в нього заглядали, як в дзеркало. Вважалося, що після цього дівчина очищується і молодшає, і протягом усього наступного року буде мати красивий й свіжий вигляд.

Джерело: 1+1

Ще статті по темі

Back to top button