8 жовтня – Всесвітній день хоспісів та паліативної допомоги

14489796_531505923723949_1017481937_o

Всесвітній День хоспісної і паліативної допомоги проводиться щорічно в другу суботу жовтня. Організатором Всесвітнього Дня хоспісної та паліативної допомоги є Світовий Альянс паліативної допомоги, куди входять національні та регіональні організації, які підтримують розвиток хоспісної та паліативної допомоги у всьому світі.

Щороку в Україні від невиліковних захворювань вмирає півмільйона людей. 85 % хворих помирають вдома, наодинці, страждаючи від болю та депресії, відсутності належного догляду, інших симптомів хвороби, йдуть на той світ удома.

Люди  з невиліковними захворюваннями – є однією з найуразливіших категорій, які більше за всіх вимагають уваги та окремого підходу. Дуже часто невиліковно хворі потрапляють під дію стигми з боку суспільства – позбавлення права жити так як живуть здорові люди, наскільки це можливо.

У Лісабонській декларації проголошено, що кожен має право на гідну смерть.  На жаль, на сьогоднішній день питання надання соціальної, емоційної, духовної та психологічної підтримки, а також медичної допомоги паліативним пацієнтам (невиліковно хворим людям) не є пріоритетним у суспільстві.

Розуміння та усвідомлення проблем людей, які мають невиліковні захворювання стане початком реалізації їхніх прав. Проблема розуміння необхідності паліативної допомоги, потреб невиліковно хворих та їхнього сприйняття у суспільстві  позбавлена належної уваги громади Чернігова.

Актуальним постало питання інформування широкої аудиторії населення про філософію паліативної допомоги. Мовчанням проблема не вирішується. Хоспісна допомога – це допомога, яка лежить на плечах держави і людей.

Проблеми паліативної та хоспісної допомоги:

  • Законодавчі перепони;
  • Хронічна нестача коштів;
  • Байдужість людей до проблеми.

У Чернігові вже другий рік поспіль громадська організація «Чернігів Європейський» за підтримки Програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного Фонду «Відродження» в межах проекту «Я живий – почуй мене» реалізовує заходи, присвячені до Всесвітнього дня хоспісів та паліативної допомоги.

Метою проекту є інформування громади Чернігова щодо сутності паліативної допомоги та привернення уваги до проблем людей з невиліковними захворюваннями. Підвищення рівня обізнаності у членів родин невиліковно хворих людей щодо можливості реалізації права на отримання паліативної допомоги у місті.

Заходи, які відбулися в межах проекту:

14536744_531505927057282_1881851941_oІнтерактив на вулицях міста Чернігова відбувся 17 вересня 2016 року з 13.00 до 16.00 в парковій зоні по Проспекту Миру, Червоній площі, територія Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» в межах проекту “Я живий – почуй мене».

Під час заходу студенти-волонтери факультету соціальної роботи Чернігівського національного технологічного університету спілкувалися з мешканцями міста різного віку та пояснювали, що таке паліативна допомога, які проблеми мають люди з невиліковними захворюваннями, що таке хоспіс, паліативна служба та навіщо вона потрібна у місті.

Одночасно проводилося соцопитування мешканців для вивчення рівня їхньої обізнаності з питань паліативної допомоги та ставлення до невиліковно хворих пацієнтів.

Під час заходу було охоплено понад 300 осіб. Мешканці проявляли зацікавленість до даної проблеми, висловлювали здивування та занепокоєння станом проблем людей з невиліковними захворюваннями в Україні та у місті зокрема. Результати опитування засвідчили, що переважна більшість мешканців Чернігова тільки під час заходу дізналися про паліативну допомогу, хоспіс, паліативний догляд.

Волонтери роздавали чернігівцям інформаційні листівки, в яких містилася інформація про зміст паліативної допомоги та можливості реалізації права на отримання паліативної допомоги.

Соціальна акція – фотофлешмоб «Ми з тобою» відбулася 24 вересня 2016 року в торгівельно-розважальному центрі «Hollywood» з 13.00-16.00 в межах проекту “Я живий – почуй мене».

14489649_531505893723952_1444668557_oПід час заходу студенти-волонтери факультету соціальної роботи Чернігівського національного технологічного університету спілкувалися з мешканцями міста різного віку та пояснювали, що таке паліативна допомога, можливості реалізації права на отримання паліативної допомоги, які проблеми мають люди з невиліковними захворюваннями, що таке хоспіс, паліативна служба та навіщо вона потрібна у місті.

Усі бажаючі і небайдужі мешканці міста охоче фотографувалися з хеш-тегом «We are with you» для підтримки невиліковно хворих пацієнтів та отримували подарунки – інформаційні буклети, значки з логотипом проекту, кульки з логотипом проекту.

Мешканці, які мали невиліковно хворих членів родини та родичів отримували посібник «Паліативна допомога». Маленькі учасники під час заходу малювали малюнки для підтримки людей з невиліковними захворюваннями, куштували цукерки з приємними побажаннями. Також волонтери робили для них body-art, tattoo, плетіння коси. Під час заходу інформаційні буклети отримали 300 осіб, сфотографувалися більше 100 осіб.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register