Базар, хати купців і поштовий двір: історія П’яти кутів (Фото)
П’ять кутів. Ця частина Чернігова має дивовижну історію. Колись у давні часи тут вирував селянський базар, на якому продавалось усе, що звозили з навколишніх сіл і далеких міст. Про це у спільноті «Старий Чернігів» повідомляє Анатолій Ярошенко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Старий Чернігів у кольорових фото (Відео)
Тут дозволяли торгувати худобою, великим товаром (цегла, сіно, м’ясо в тушах і т.п.) із возів, тому виникла потреба постійного під’їзду та від’їзду цих возів, що й утворило багато шляхів, які сходились в одному місці.
Таким чином багато доріг, що сходились в одне місце, утворили п’ять так званих кутів.
Місцевість навколо була доволі вигідна для поселення купців і вони тут будували свої хати та маєтки. Ще й зараз залишились кілька хат, у яких двері з хати виходять одразу на дорогу, а не у двір. Це залишки старих магазинів, яких в окрузі було безліч.
Магазини ще на початку ХХ століття були двоповерхові. Зазвичай перший поверх був мурований із цегли, а другий – дерев’яний (типова архітектура майже всіх будинків міста тих часів).
У куті між вулицею Л. Боднарука (в минулому Дзержинського) та проспектом Перемоги був розташований поштовий двір, який ще існував на початку 1970-х років. На місті сучасного будинку «облкоопспілки» навіть наприкінці 1970-х років були торгові ряди, де продавали свій товар сільські мешканці з навколишніх сіл (м’ясо, молоко, сир, яйця і т.п.).
Останніми знесли кілька магазинів, аптеку та хати, чим розширили й трохи вирівняли перехрестя та зробили велику вільну площу.
Але, як було на П’яти кутах усе колись, ми можемо побачити на власні очі на світлинах.
Класс