Суспільство

Кошти для перших ОТГ Чернігівщини: на що були витрачені

10 жовтня представники громадської організації «Громадський центр «ЧАС» презентували результати проекту «Оцінка ефективності використання коштів субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ за 2016-2018рр».

Реформа з децентралізації влади по праву вважається однією з самих успішних в Україні. Децентралізація дає значно ширші можливості органам місцевого самоврядування, сприяє посиленню їх фінансової й інфраструктурної спроможності.

«Активна фаза реформи розпочалась у грудні 2014 року з прийняття Верховною Радою змін до Бюджетного та Податкового кодексів України. Це був найбільший за останні роки крок у напрямку бюджетної децентралізації. На основі цих змін і був сформований Державний бюджет на 2015 рік. Нове бюджетне законодавство збільшило права місцевих органів влади та надало їм повну бюджетну самостійність, а також розширило джерела наповнення місцевих бюджетів. У цьому ж році на Чернігівщині створюються перші 5 об’єднаних територіальних громад: Вертіївська, Деснянська, Кіптівська, Макіївська, Парафіївська», — зазначив експерт проекту Микола Силенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В ОТГ на Чернігівщині пройшла акція “Подаруй бібліотеці книгу”

Під час презентації він надав короткий аналіз кожної з 5 перших ОТГ, акцентуючи увагу на плюси та мінуси, які виникли після об’єднання. Потім окремо по кожному року і по кожній громаді розповів, куди саме вони використовували кошти субвенції на розвиток інфраструктури.На засіданні круглого столу були присутні голови названих громад, які безпосередньо розповіли чому вибрали той або інший напрямок.

«Децентралізація стала поштовхом для розвитку громад. Люди в це повірили, а керівники зрозуміли, що необхідно хапатися за надані можливості. У Кіптівській громаді в перші роки після об’єднання ми культуру та освіту поставили на дві шальки, бо, як кажуть, не хлібом єдиним. Ми почали відновлювати будинки культури. У деяких з них 30 років не відчували ні диму, ні тепла, проте за 2016-2017 роки два будинки культури ми привели до ладу. Паралельно велося освітлення населених пунктів, розвивалася медицина, ремонтувалися дороги й так далі», — зазначив голова Кіптівської ОТГ Володимир Кучма.

Загалом, протягом 2016-2018 років освітня, дорожня та культурна галузі були найбільш пріоритетними для досліджуваних громад. Також необхідно відзначити як позитивний аспект, що перші п’ять громад Чернігівщини забезпечили практично стовідсотковий рівень освоєння коштів субвенції на розвиток інфраструктури, чим довели свою спроможність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Менській ОТГ будують мультифункціональний майданчик

Також під час круглого столу обговорили проблеми й перспективи об’єднаних громад Чернігівщини, роль асоціацій органів місцевого самоврядування в процесі створення ОТГ.

«З перших днів реформи децентралізації наше регіональне відділення приклало максимум зусиль для того, щоб Чернігівщина не пасла задніх у цій реформі, — наголосила виконавчий директор Чернігівського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Ірина Грозенко. – Як не було важко, але сьогоднішній результат свідчить про те, що ми на вірному шляху. Нині, стоячи на порозі другого етапу, нам необхідно об’єднати зусилля для ще одного важливого кроку – це ліквідація районних рад».

До обговорення презентації результатів проєкту також долучилися виконавчий директор Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України Михайло Литвин, депутат обласної ради Дмитро Іванов, начальник відділу департаменту економічного розвитку ЧОДА Вікторія Довгаль та викладачі ЧДТУ Олена Стрілець і Олександр Марущак.

Проект реалізую громадська організація “Громадський центр “ЧАС” за рахунок коштів обласного бюджету на виконання обласної Програми сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства на 2016-2020 роки «Чернігівська громада».

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button