Суспільство

«Чернігів стародавній» відзначить 55-річчя створення

Урочистості з нагоди 55-річчя від дня створення Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» заплановані на 22 лютого. У програмі заходів церемонія спецпогашення поштовим штемпелем маркованого конверта із зображенням Троїцького собору спільно з Чернігівською дирекцією Акціонерного товариства «Укрпошта», пресконференція керівництва національного заповідника, презентація виставок наукових і науково-популярних видань заповідника та фотоекспозиції «Відроджені шедеври».

Початок об 11:00.

Місце проведення: Колегіум, на Валу (вул. Преображенська, 1).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У серпні «Чернігів стародавній» відвідала рекордна кількість туристів

Довідка

Згідно з постановою Ради Міністрів України від 20 лютого 1967 року створено Чернігівський державний архітектурно-історичний заповідник на правах філіалу Державного архітектурно-історичного заповідника «Софіївський музей». До його складу було передано 11 пам’яток архітектури Чернігова ХІ—ХІХ ст.

22 червня 1978 року, згідно з постановою Ради Міністрів України, чернігівський заповідник перетворено на самостійну установу з філіалом у Новгороді-Сіверському. На його баланс було передано 34 пам’ятки архітектури: 22 — в Чернігові та 12 — у Новгороді-Сіверському.

З огляду на значення Чернігівського державного архітектурно-історичного заповідника у справі збереження особливо цінних пам’яток архітектури, історії та культури, а також його роль у відновленні та розвитку національно-культурних традицій українського народу указом Президента України від 29 грудня 1998 року заповіднику надано статус національного.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2011 р. чернігівський заповідник віднесено до сфери управління Міністерства культури України (нині — Міністерство культури та інформаційної політики України).

До майнового комплексу заповідника входять 26 пам’яток архітектури національного значення, 3 споруди та 2 пам’ятники монументального мистецтва.

Джерело: oldchernihiv.com

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button