Чернігівські Тетяни розповіли, як живеться з такими іменами
25 січня православна церква святкує День святої мучениці Тетяни. Цього дня, згідно з історією свята, стратили її та її батька.
Мощі святої Тетяни містяться в Свято-Успенському Псково-Печерському монастирі.
Ім’я Тетяна – давньогрецького походження. Воно бере початок від слова tatteo, що в перекладі означає «облаштовувати», «та, що велить», «поставлена».
Існує також латинська версія походження. У Стародавньому Римі було поширене чоловіче ім’я Татіан. Кажуть, що Тетяна – його жіноча форма.
Вважається, що власниці імені Тетяна наділені масою позитивних рис. Насамперед вірою в себе та свої сили, сміливістю, рішучістю щирістю, чудовим почуттям гумору, позитивним ставленням до світу.
У Тетяни напрочуд сильна інтуїція, люди довіряють її передчуттям. Вона легка в спілкуванні, вміє зачарувати співрозмовника. Вирізняється сильною волею, практично не піддається чужому впливу, вірить у свої здібності та сили.
А чи знають про це чернігівські Тетяни? Чи вважають сьогоднішній день святковим?
Тетяна Терещенко в коментарі для ЧЕline зазначила, що ім’я для неї запропонувала бабуся. Хоча до сьогоднішньої дати не було жодної прив’язки, адже дівчинка народилася влітку. Між тим, Тетяна Терещенко радіє, що до думки бабусі дослухалися.
«Із цим ім’ям живеться чудово. Воно означає «упорядниця». Насправді воно так і є. Сьогодні я не святкую, бо дуже зайнята, А взагалі мої друзі в цей день «закидають» мене привітаннями. І це дуже приємно. І моя мама цей день вважає якимось особливим. Хоча й це й не день народження. І від моєї доньки сьогодні, наче на День святого Миколая, отримала подарунок. Вона пішла сьогодні з дому раніше за мене. А я прокинулась, підвелася з ліжка і наступила на коробку цукерок ногами. Сюрприз такий мені зробила», – зізналася Тетяна Терещенко.
Також вона розповіла, що не всі форми імені їй до вподоби.
«Я все життя борюся за те, щоб моє ім’я ніхто не змінював. Є ім’я Тетяна, але тільки не Танька чи Танюха. Я всім роблю зауваження, що це не моє ім’я, коли мене намагаються так називати. Навіть свого шефа виправляла, казала, що мене мій батько назвав Тетяна, а не Танька», – розповіла Тетяна Терещенко.
А ось Тетяна Діденко до сьогоднішнього свята ставиться спокійно, як і до будь-якого іншого дня року.
«Приводів для святкування, власне, не вбачаю. Кожна людина може влаштувати собі свято, тоді коли хочеться, а не тоді, коли в календарі є якесь визначення. Що ж до наявності янгола-охоронця, якого приписують до іменин, то це також індивідуально – коли ти твориш добро, знайдеться безліч «янголів», готових тобі допомагати кожного дня, а не лише 25 січня», – сказала вона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сьогодні, у Тетянин день, дівчата принаджують женихів
Про ім’я Тетяна вона зазначила наступне.
«Наскільки мені відомо, це ім’я має грецьке походження й означає «засновниця». Мені з іменем Тетяна живеться прекрасно, але я впевнена, що з більшістю інших імен мені жилося б так само, бо не бачу впливу імені на мій характер. Знаю безліч Тетян, які абсолютно не схожі між собою і не мають жодних спільних рис», – повідомила Тетяна Діденко.
А от Тетяна Глюк зізналася, що ім’я дуже подобається і зовсім не уявляє, якби її звали якось інакше.
«Назвав мене дідусь по батькові і я йому вдячна за це. Бо батьки збиралися назвати мене Сніжаною. Я святкую цей день. Не так, як день народження, але радо приймаю вітання та подарунки», – пояснила Тетяна Глюк.
Про походження свого імені знає і Тетяна Якубець. Каже, що з давньогрецької воно означає «упорядниця».
«Обожнюю своє ім’я і його лагідні форми. Хоча для мене є ще інші форми, наприклад, Танюшик і Танзєля.
Сьогоднішній день, звісно, святкую. Обов’язково вшановую свого янгола-охоронця, ставлячи в храмі свічечку, прошу, щоб і надалі охороняв. І відвідую вже традиційний святковий концерт до Дня Тетяни в Обласному філармонійному центрі», – розказала Тетяна Якубець.
А от для Тетяни Корж ім’я обирали старші брати.
«Братам ім’я Тетяна дуже подобалося. З давньогрецької мови воно означає «упорядниця». Чи якось це позначається на характері – сумніваюся. Особливо останнім часом не святкую, але вітають завжди. Більше відзначала цей день, коли була студенткою. Принагідно вітаю усіх Тетяночок і студентів!» – каже Тетяна Корж.
Як бачимо, більшості представниць прекрасної статі, які носять ім’я Тетяна, воно до вподоби. І хоч День янгола – це не день народження, але все одно це чудовий привід, аби сказати Тетянам щирі та приємні слова чи порадувати подаруночками.
У свою чергу ЧЕline зичить усім Тетянам миру, здоров’я, кохання та успіхів у різних справах!
Ірина Осташко
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv