Чернігівці розповіли про свої новорічні ялинки та святкові родинні традиції
Водохреще – одне з найважливіших релігійних свят, що завершує святковий різдвяно-новорічний цикл. За новоюліанським календарем це свято відзначають 6 січня.
Тож настає час прощатися з новорічними атрибутами й атракціями до наступного свята.
А чи прикрашали чернігівці ялинки цьогоріч та чи мають святкові традиції, пов’язані з Новим роком? А можливо, вже розібрали новорічні декорації?
Марина Симоненко
Ми прикрашаємо штучну уже десь п’ять років, із напиленням снігу, гарна. Ще стоїть. Традиції будемо змінювати, наступного разу ставитимемо 1 грудня. Цього року десь 15-го поставили, пізно. Тому буде ще стояти до 20-х чисел. Пошила цього року велику прикрасу – змію завдовжки три метри. Традиційно я роблю якісь прикраси сама на ялинку. Шишки розфарбовую або слоненя ось цього року теж зробила.
Наталія Найдюк
До 2022-го завжди вдома була жива ялинка і ще в дворі прикрашала дерева. З початком повномасштабної війни ялинку не ставлю. Але зробила з гілок і гірлянд деревце, яке світиться, то поки його ставлю. І загалом дім прикрашаю іграшками, гірляндами, дощиком, вінок на дверях, букет із хвої, свічки. Ще не прибирали прикрас.
Традицій особливо нема. Саме ніч перед Новим роком зазвичай була сімейним святом. Ми вечеряли святково, потім о 12-й годині палили бенгальські вогні надворі, пили шампанське та загадували бажання. І відпочивали.
Під час війни нема настрою святкувати. Це якийсь нескінченний один рік за відчуттями. Я налаштувалася, щоб прикрасити дім цього року, та треба сказати, що всі ці вогні, мерехтіння, запахи хвої настрій підіймають.
А ще зранку 1 січня вже кілька років із друзями зустрічаємося на пробіжку. Отака є традиція.
Олена Терещенко
Ялинку вже кілька років прикрашаємо штучну, хоча раніше ставили живу. Цього року до ялинки ще поставила букет із живих соснових гілочок «для запаху». Прибрати ялинку ще не встигли, треба подивитися, коли там цього року китайський Новий рік, може, ще продовжимо свято. Бо цьогоріч, звісно, з настроєм не дуже.
Новий рік для мене ще з дитинства був найулюбленішим святом, завжди з батьками прикрашали велику живу ялинку, під якою на ранок я завжди знаходила подарунки. Щороку мама намагалася купити якісь нові іграшки. Я і зараз так роблю, намагаюся розшукати щось цікаве, оригінальне. Зокрема і з поїздок привожу. Досі зберігаємо та вішаємо на ялинку старовинні іграшки – мамині, бабусині, Деякі ще з 40-50-х років. Це справжня жива історія.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За яких умов і коли в Україні настане мир: прогноз відомого чернігівського історика
Павло Деркач
Ми родиною категорично проти живих ялинок. Нащо нищити дерево? До війни ставили велику штучну та прикрашали іграшками, які лишилися ще від бабусь і батьків. І стояла в нас вона дуже довго… Ну, до кінця зими точно.
Зараз маємо на столі в кухні невеликий букет, складений із гілок і прикрашений символічно.
Валентина Москаленко
Так, прикрашали. Штучну. Ще не прибрали. Особливих традицій немає. Кожного року купую нову кульку, вішаю та загадую бажання.
До речі, ще про кульки. Маю колекцію (невелику) кульок 60-х років минулого століття. Обов’язково однією з них прикрашаю ялинку. Це в пам’ять про батьків, яких уже немає, вдячність за свято дитинства.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Ірина Осташко