Суспільство (відео)

Міфічна безпека куріння електронок: чернігівські підлітки дедалі частіше використовують вейпи (Відео)

Ілюзійна безпечність куріння електронних цигарок приваблює підлітків, тому дедалі частіше на вулицях міста можна побачити зовсім молодих людей, які навіть не приховують своєї шкідливої звички. За даними ВООЗ, вейпи частіше використовують діти 13-15 років, аніж дорослі.

«Зараз серед молоді, навіть восьмирічних дітей, куріння вейпу – це, знаєте, як жувати жуйку в часи нашого дитинства. Йдеш по скейт-парку, за школою – всі дують вейпи, бо немає запаху, батьки не відчувають, багато батьків навіть не знають, що це таке, бо вони думають, що це якісь фломастери чи ще щось.

Ситуація дуже плачевна, я це вже років п’ять доношу до батьків, бо вейп – це не теперішня така тенденція, й енергетики – це не тільки зараз, це вже давно іде.

Діти розповідають, що з 20 учнів добра половина вейбить, п’є енергетики, я думаю, що цей показник значно вищий»,- Сергій Петрикей, тренер спортивного клубу «Рукопашний бій».

Є безліч причин, через які люди починають курити. Хтось вважає, що таким чином легше позбутися стресу. Хтось це робить, так би мовити, за компанію. Проте нікотин, що міститься як у звичайних цигарках, так і в електронних чи ароматизованих, є небезпечним і породжує залежність.

«У людей з’явилась помилкова думка, що якщо вони відмовляються від звичайних цигарок і переходять на електронні, то вони чомусь будуть здоровіші, принаймні в них така думка складається. Це не так. Електронні цигарки так само містять нікотин.

Цей нікотин потрапляє на слизові оболонки бронхів, із часом це призводитиме до хронічного запалення бронхів»,- Марина Єрецька, лікар-пульмонолог, алерголог.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від отруєння до інфаркту: чернігівська лікарка – про шкоду енергетичних напоїв (Відео)

Шкідливим є й аерозоль у так званих електронках.

«Той елемент, що нагрівається в електронній цигарці… водночас буде вироблятися формальдегід, який тягне за собою ризик розвитку раку легень»,- Марина Єрецька, лікар-пульмонолог, алерголог.

Одним із прикладом шкідливості вейпу є випадок, що стався у вересні 2023 року. Тоді 12-річна дівчинка впала в чотириденну кому після трирічного досвіду куріння вейпу. Випадки отруєння фіксуються в Україні, хоча в країні діє заборона на продаж будь-яких цигарок особам менше 18 років.

«На жаль, якщо брати відсоткове співвідношення, що діти, які десь займаються, тренуються на регулярній основі, становлять дуже маленький відсоток, 80% дітей нічим не займаються, в них нема інтересу, тому вони повністю залежать від того, що на вулиці.

Дитина робить те, що роблять батьки, якщо батько чи мама курять, але розказують дитині, що курити – це погано, це не спрацює. Дитина буде курити. Якщо батько чи мама п’ють алкоголь, а розказують, що це погано, то це також не буде працювати»,- Сергій Петрикей, тренер спортивного клубу «Рукопашний бій».

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Журналіст Оксана Замятіна

Оператор Сергій Бутько

Ще статті по темі

Добавить комментарий

Back to top button