Суспільство

«Дай Бог, щоб ми посміялися – і на тому все закінчилося»: жителі чернігівської глибинки – про ймовірні штрафи за дрова

Останнім часом у сільській глибинці найбільш обговорюваною темою, окрім, звісно, війни, є ймовірні великі штрафи і навіть ув’язнення на строк від 5 до 7 років за зберігання дров без документів.

Люди в селах шоковані такою ініціативою законотворців і водночас сподіваються, що Президент України закону не підпише.

Олександр Артюшенко, староста Турянського старостинського округу

Я дізнався про це так само, як і всі – з соціальних мереж, що депутати проголосували за закон у Верховній Раді і залишився тільки підпис Президента.

Я вважаю, що такі закони ухвалюють ті люди, які не розуміють, що таке село взагалі. Жодного разу не були в селі або бували в селах, що розташовуються під Черніговом або під Києвом. Тобто там, де місцевість не позаростала чагарниками і де все добре.

А в таких населених пунктах, як наш, якщо періодично не вирубувати зарості, то житимемо як у джунглях.

Навпаки, треба ухвалити закон, щоб дати людям дозвіл розчистити населений пункт. Ще й дозволити розчищати площу, де стоять нежилі хати.

От показували, як бабуся сміялась, і правильно вона казала: «Хай саджають у тюрму, так будуть мені там їсти варити».

У нас люди водночас обурюються і сміються з цієї ініціативи. Бо всяке бачили, а такого – ще ні.

Скоріш за все, ця ініціатива спрямована на те, щоб не відбувалося самостійне вирубування лісів. Але ж в інших ситуаціях вона видається дивною. Навіть ось до прикладу: приїхав РЕМ, обрізав лінію електропередач. Зробив хорошу справу, але ж гілляка обрізана залишилася лежати. І якась людина бере цю гілляку, обчухрує та везе додому. То де людина візьме потрібні документи? А фактично людина і благоустрій села зробила, і трохи дров собі заготовила.

Чи, наприклад, старенька бабуся попросила хлопців, щоб вони вирубали зарості біля хати та порубали їх, а вона хлопцям віддячила. То також де взяти документи на ці дрова?

Люди кажуть: «Дай Бог, щоб ми посміялися – та й на тому все закінчилося», щоб Президент закону не підписав.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Повилітали вікна в багатоповерхівці: подробиці про вчорашній вибух у Ніжині

Сергій Павленко, має дачу в селі Дягова

Ця ідея безглузда… На селі 80% дров заготовляють місцеві селяни, не купуючи їх. Де вони беруть деревину? Не в лісі! Ось я щойно повернувся додому, пройшовши вулицею Луговою. Так на ній десь садиб 5-6 густо заросли  акаціями, березами та чагарниками… Так практично на багатьох вулицях. Отже, з цих кутків-пусток односельці й поповнюють запас дров… Хто їм дасть квитанцію за цю заготівлю? Померлі господарі? Ще. Біля нашого села нема лісгоспу. То яким чином стара бабуся буде добиратися 30-50 км до лісгоспу, щоб мати законні дрова? Ще. Біля кожного села є старі лісосмуги, посаджені 60-70 років тому. Там багато сухостою, трухлявих дерев. Та селянам треба ще давати гроші, якщо вони розчищають усе це! Одним словом, цей закон і виконати нереально, і він в умовах війни, коли люди виживають, просто ганебний…

Сергій Сирота, староста Іржавецького старостинського округу

Люди, звісно ж, обурені та здивовані. На мою думку, законодавство потрібно змінювати, удосконалювати КУпАП. Але не під час війни!

Ірина Осташко

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Добавить комментарий

Back to top button