Суспільство

День народження, іменини, День ангела: у ПЦУ пояснили різницю

Картинки-привітання з іменинами, днем народження та Днем ангела кожен із нас отримував у соціальних мережах. Комусь такий спосіб привітання подобається, а хтось надає перевагу простим особистим словам від душі. Часто наші близькі у привітаннях прирівнюють іменини до Дня ангела.

Отже, день народження – це світське свято, день, коли людина з’явилася на світ. Ця дата записана у свідоцтві про народження та всіх документах, і саме від неї відраховується вік людини.

Натомість день іменин – це день пам’яті святого-покровителя, внесений до церковного календаря. Він може бути спільним для багатьох людей, хрещених під одним іменем. Також це свято ще називають Днем ангела.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Юна корюківчанка оздобила петриківським розписом мініатюрний храм

Свята Церква називає іменини також днем тезоіменитства (однакового імені), коли вшановуються святий чи свята, ім‘я якого є таким самим, як у людини.

Щодо Дня ангела існує й інша традиція, хоча й маловідома. У Хрещенні людина народжується духовно, входячи до іншого життя, у вічності. Під час Таїнства Хрещення священник просить Господа приставити до охрещуваного «ангела світлого», який охоронятиме людину від зла та напастей. Тому день хрещення також називають Днем ангела, адже цього дня людина отримує свого ангела-хоронителя, який оберігатиме її протягом життя та до якого вона звертатиметься в молитві.

Однак переважна більшість ототожнює День ангела з днем іменин.

Підсумовуючи:

День народження – день, коли людина народилася.

Іменини – день пам’яті святого-покровителя, на честь якого вас назвали.

День ангела – день, коли людину охрестили, але не буде образою, якщо ви в день іменин привітаєте й з Днем ангела.

Варто розрізняти ці свята та завжди знати, що саме ви святкуєте. Адже свідоме ставлення до життя допомагає зростати духовно та зміцнюватися у вірі.

Православна Церква України 

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button