Суспільство

День пам՛яті та 75 років Перемоги: як Чернігівщина відзначатиме 8 та 9 травня в умовах карантину

Карантин в Україні триває вже два місяці. Він уже змусив сидіти вдома на Великдень і в перші травневі вихідні. На черзі – День пам՛яті і примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій. Зазвичай 8 і 9 травня вшановують ветеранів і згадують загиблих. Але цього року все відбуватиметься по-іншому.

Як повідомили в Чернігівській облдержадміністрації, через пандемію коронавірусу масові заходи в населених пунктах області проводитися не будуть. Натомість уже є затверджений план організації заходів під час цих пам՛ятних дат.

«Наприклад, зараз обласний філармонійний центр організовує заходи до Першої хвилини миру, що відзначається 8 травня. Цю акцію буде записано, її транслюватимуть у ЗМІ та соцмережах», – розповів директор департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Олександр Левочко.

Також він повідомив, що музейні заклади області вже почали працювати над створенням онлайн-екскурсій експозиціями та виставками, які організовані до 75-річчя Перемоги та Дня пам՛яті і примирення.

«Наприклад, 8 травня в нашому обласному художньому музеї ім. Г. Ґалаґана представлять майстер-клас із виготовлення символічного маку пам՛яті. У Новгороді-Сіверському також буде відкриття онлайн-виставки «Війна пройшла, залишивши нам пам՛ять», – розповів Олександр Левочко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині проведуть альтернативний День перемоги

Також він зазначив, що облдержадміністрація рекомендуватиме всім місцевим адміністраціям провести урочисті заходи за участі обмеженої кількості людей.

9 травня вони встановлять кошики квітів до всіх пам՛ятних знаків полеглим воїнам і жертвам війни, як це відбувається щороку.

«Не буде такого, що забули про загиблих. Але це буде не так масово. В умовах карантину, аби не наражати на небезпеку людей похилого віку та самих себе, ми закликаємо вдома вшанувати пам՛ять полеглих на війні», – зазначив директор департаменту.

Під час цих заходів відбуватиметься фото- та відеозйомка, потім усі заходи висвітлюватимуться у ЗМІ, тому всі охочі зможуть побачити урочистості.

95989099_250870412988234_8500971929375604736_nДумки жителів Чернігівщини з приводу обмежень розділилися. Так, мешканка Чернігова Ірина Мацвейко вважає, що вони недоречні.

«Для нас це ще і свято, свято Перемоги, яку здобули саме наші діди! Не вважаю за потрібне віддавати данину європейській традиції і моді… Маю своє ставлення до цієї події і взагалі до ролі Європи в нашій історії, навіть сучасній. Буду святкувати і свічку пам’яті запалю. А Європа нехай сидить на карантині», – зазначила жінка.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День перемоги: як Чернігів вшановуватиме пам’ять про Другу світову війну

95830669_299661377702790_6019638003851329536_nЧернігівка Анжела Чернушенко пропонує свій варіант святкування.

«Зшийте з дітьми або самі собі червоний мак – емблему перемоги, подивіться фільм про війну, пройдіться до найближчого пам’ятника і покладіть там квіти. Головне – шанувати пам’ять загиблих, а ще головніше – пам’ятати, що війна – це зло, і зараз вона поруч із нами», – радить вона.

 

 

95833889_259875318534410_8611713469214883840_nА от Олена Зубенко згадає свого діда-фронтовика вдома.

«Обов’язково будемо вдома відзначати, в мене дід до Берліна дійшов, як це можна не пам’ятати?» – розповіла пані Олена.

 

 

 

70505291_662504064233459_8790428600294703104_nТакої ж думки і чернігівець Микола Федорина.

«Якщо пом՛янути наших батьків, які цю перемогу здобули, то ми і дома це зробимо. Якщо ще залишилися учасники бойових дій, то їм зараз 94 роки, і це наймолодші. Їм уже не до парадів», – сказав він.

На скасуванні масових заходів наполягають і в уряді. На цьому наголосив прем՛єр Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів 6 травня.

«Цього року в Україні 8 і 9 травня не проводяться масові заходи у зв’язку з карантином. Ми не будемо наражати на небезпеку наших громадян. Цьогоріч ми не проводитимемо масових заходів», – сказав він.

Також Шмигаль звернувся до голів обласних адміністрацій із проханням – індивідуально відзначити кожного ветерана Другої світової війни, який проживає в регіоні.

Такі заходи вже передбачили в Чернігівській області. Наразі в різних куточках області проживають 550 ветеранів. Усім їм передадуть подарунки та вітання з нагоди 75-річчя Перемоги над нацизмом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині в День перемоги транслювали військовий парад у Москві

Через коронавірус від святкування відмовилися й інші країни світу. 9 травня не святкуватимуть Узбекистан, Азербайджан, Казахстан, Таджикистан, Грузія.

У Вірменії відбудеться повітряне шоу. В Росії теж перенесли на невизначений термін щорічний парад на Красній площі. У ньому мали взяти участь 15 тисяч військових. Пройде тільки повітряна частина параду. А ходу «Безсмертного полку» проведуть онлайн.

Молдова відтермінувала святкування до 24 серпня. На це число запланований концерт.

У Білорусі ж проведуть урочистий парад, присвячений Перемозі, попри майже 20 тисяч хворих на коронавірус у країні.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button