«Для нас немає недоторканних осіб», – керівник СБУ в області Юрій Гончаров

DSC_0097

Про пріоритети та завдання, що стоять перед українською спецслужбою, протистояння інформаційним атакам РФ, протидію незаконному обігу зброї та організованій злочинності, а також про інші здобутки регіонального органу СБУ розказав начальник Управління Служби безпеки України в Чернігівській області Юрій Гончаров.

– Чим цікава Чернігівщина для російської ФСБ? Чи можливі ініційовані ними диверсії, теракти? Пропаганда сепаратизму серед населення?

– Будь-який регіон України цікавий для ворога. Перш за все з погляду дестабілізації ситуації, створення хаосу, паніки серед людей. Ворожі спецслужби постійно працюють над послабленням як України загалом, так і окремих регіонів зокрема, і Чернігівщина не є винятком. Крім того, територію регіону можуть використовувати як транзитний шлях для нелегалів, для в’їзду з Росії виконавців диверсійно-терористичних акцій, запланованих російськими спецслужбами. Усі загрози можливі. Особлива увага – протидії контрабанді. Ми чудово усвідомлюємо, що всі учасники контрабандних схем співпрацюють зі спецслужбами країни-агресора. Незавербованим працювати на кордоні та сторона не дасть.

Контрабандисти можуть переправляти через кордон не тільки товари, а й терористів, провокаторів, зброю і вибухівку. Я ламав подібні контрабандні схеми на Сумщині.

– Яка загроза тероризму в нашій області?

– Відповідно до рішення керівництва антитерористичного центру при СБУ Чернігівській області, встановлено рівень терористичної загрози «жовтий». Це обумовлено насамперед близьким розташуванням до країни-агресора. Ми регулярно проводимо антитерористичні навчання, під час яких відпрацьовуємо алгоритм протидії диверсійно-терористичним проявам. Але, наголошую, без допомоги громади цю роботу виконати вкрай складно.

– Протидія російській агресії пріоритетна для Вас, а які проблеми існують у середині області?

– Є зовнішній ворог, а є ще й внутрішній – корупція. І вона поки що носить системний характер. І не тільки в бюджетній сфері.

Але я впевнений: корупція починається не з сільського голови, вчителя, дільничного поліцейського чи прикордонника. Треба руйнувати вертикальні схеми системної корупції. Це стосується як земельних питаннях, так і у видобутку надр. Я хочу знати, хто стоїть за кожною свердловиною області. Які врізки і хто робить? Скільки заходить нафти в трубу і скільки її на виході? Бо це питання економічної безпеки держави. Нафтогазова галузь має колосальну корупційну складову.

У нас є широкий спектр інструментів. Проте повністю знищити корупцію неможливо, звести до мінімуму – цілком реально. І це також наше завдання спільно з громадою. Вчасно отримана інформація дуже важлива.

– Новий керівник завжди набирає свою команду, бо один у полі не воїн. Чи будете проводити кадрові перестановки?

– Я вже попередив співробітників про те, що роботу оцінюватиму лише за конкретними результатами. Уже започатковані певні перестановки для реалізації поставлених завдань і мотивації співробітників.

Перше, що я зробив, коли приїхав до Чернігова, – ознайомився з оперативною обстановкою у прикордонних регіонах. Для ефективної протидії загрозам плануємо провести певні зміни. Деякі пропозиції вже погоджені з керівництвом Служби безпеки України. Я опер, із нього починав, ним і залишився, тому бачу, що, де і як треба змінювати на краще. Наша мета – створити безпечне середовище для мирного життя людей.

Користуючись нагодою, хочу звернутись до жителів Чернігівщини та нагадати, що в Управлінні працює телефон «гарячої лінії» – (0462)676-208. Треба повідомляти про підозрілих осіб і їхні наміри здійснення сепаратистської та терористичної діяльності, факти вимагання коштів та інші корупційні діяння або надсилати електронні звернення на скриньку: usbu_chg@ssu.gov.ua

– Чи потрапляють у сферу діяльності СБУ злодії в законі?

– Протидія організованій злочинності – це один із напрямів діяльності не тільки СБУ, а й інших правоохоронних органів. Тож ми консолідуємо свою роботу з іншими структурами, щоб створити некомфортні умови для злочинних елементів.

– Конкуренція не шкодить ефективності роботи силових структур?

– Я сподіваюсь, що рівень взаємодії з колегами з правоохоронних структур був, є і надалі буде високим. Адже статус прикордонного регіону зобов’язує нас тісно співпрацювати, щоб мати позитивний результат.

І чи є списки «недоторканних» осіб?

– Для нас немає осіб, яким видана індульгенція на злочини. Всі поставлені перед нами завдання ми виконуємо в межах своєї компетенції. Так, у нас різні форми і методи роботи. Іноді достатньо провести профілактичну роботу, щоб людина припинила правопорушення. Якщо вона вчинила злочин, то має відповідати.

Наше завдання – не доводити ситуацію до суспільного конфлікту. А тих, хто перейшов за червону лінію, справедливо карати.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register