Для зберігання пального сільгоспвиробники повинні мати ліцензію
*Актуально
Депутати фракції «Наш край» у Чернігівській облраді підтримали звернення до керівництва держави, правоохоронних та інших контролюючих органів щодо ліцензії на право зберігання пального.
Як пояснила керівник фракції Ольга Чередник, з 1 липня 2019 року набуває чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», згідно з яким усі сільгоспвиробники, що мають ємності для зберігання пального мають отримати ліцензію на право зберігання пального.
«Для отримання такої ліцензії підприємства повинні подати практично нереальний пакет документів, в тому числі акт введення в експлуатацію нерухомого майна, якого переважна більшість з них не мають, тому що викуповували об’єкти з пайових фондів, купували у фізичних осіб тощо», — зазначила Ольга Чередник.
Вона додала, що закон, крім іншого, він вступає у протирічить іншим законам України, тому що дозволяє розташування об’єктів на земельних ділянках будь-якого призначення, в тому числі сільськогосподарського, що є порушенням чинного земельного та містобудівного законодавства, за порушення яких передбачена відповідальність до 1,5 млн гривень.
«Ці нововведення загрожують бути «фінансовою пасткою» для підприємств. Напередодні жнив – це небезпечний закон, хоча і накладання штрафів на підприємства на сьогодні відтерміновано», — прокоментувала Ольга Чередник.
Тому депутати облради звернулися до Президента України Володимира Зеленського терміново внести, а Верховну Раду України терміново розглянути законопроект, яким включити сільськогосподарських товаровиробників до переліку підприємств, які не зобов’язані отримувати ліцензію на місце зберігання пального.
Пресслужба обласної організації партії «Наш край»