До уваги мисливців: на Чернігівщині починається сезон полювання на копитних і хутряних звірів

122069299_213890170157038_646375417834873613_o

24 жовтня у мисливських угіддях Чернігівщини починається сезон полювання на копитних, а 14 листопада – на хутряних звірів.

У зв’язку з цим, Державна екологічна інспекція у Чернігівській області нагадує перелік документів на право полювання. Для громадян України це: посвідчення мисливця; щорічна контрольна картка обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита; дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка, дозвіл на діагностичний та селекційний відстріл тощо); відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання; паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів у разі їх використання під час полювання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині рибалка і мисливці порушили законодавство

Зазначені документи мисливець зобов’язаний мати під час здійснення полювання, транспортування або перенесення продукції полювання і пред’являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання.

Пам’ятатйте також, що відповідно до пункту 3.1. Положення про правила проведення полювань, поводження зі зброєю та порядок видачі ліцензій на добування мисливських тварин, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 17.10.2011 року № 549,  умовою безпечного користування мисливською зброєю є чітке виконання правил користування нею та суворе дотримання правил безпеки поводження зі зброєю всіма мисливцями під час полювання.

Забороняється направляти зброю на людину чи домашніх тварин (навіть якщо вона не заряджена), передавати зброю іншим особам, попередньо не розрядивши. Виїзд і перебування на полюванні з несправною та незареєстрованою зброєю не допускаються.

Також просимо дотримуватися вимог Закону України «Про природно-заповідний фонд України», адже полювання на об’єктах ПЗФ категорично забороняється.

Важливо: порушення правил полювання, якщо воно заподіяло істотну шкоду, а також незаконне полювання в заповідниках або на інших територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, або полювання на звірів, птахів чи інші види тваринного світу, що занесені до Червоної книги України, караються штрафом від 17000 до 51000 гривень  або громадськими роботами на строк від 160 до 240 годин, або обмеженням волі на строк до 3-ох років (ч.1 ст. 248 ККУ).

Державна екологічна інспекція у Чернігівській області

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register