Суспільство

До відновлення Чернігівщини долучаються п’ять країн

У Чернігівській області з робочим візитом перебувають представники Міжнародного фонду «Партнерство за сильну Україну», який має на меті підтримати довгострокову стійкість України. Крім Великої Британії, яка є ініціатором створення Фонду, сюди входять США, Канада, Швеція та Швейцарія.

У серпні минулого року, коли було створено Фонд, передбачалося, що різні донори об’єднуватимуть свої кошти для відновлення економіки та соціальних зв’язків у громадах східних і південних регіонів України. Тобто тих, які постраждалих внаслідок російської агресії. З цією метою Фонд розпочав свою діяльність у січні поточного року.

Втім після повномасштабного вторгнення росії довелося реорганізувати свою роботу, адже тепер питання щодо відновлення стосується всієї України, а не окремих її територій.

Нині Фонд напрацьовує окремий проєкт «Раннє відновлення». При цьому особлива увага — посиленню спроможності реагування на надзвичайні ситуації. Тому фахівці вивчають ситуацію та оцінюють першочергові потреби в окремих громадах Чернігівської та Київської областей, щоб виробити алгоритм для надання фінансової допомоги. На Чернігівщині така робота проводиться в обласному центрі, Киселівській, Киїнській, Іванівській та Новобасанській громадах.

Із загальною ситуацією представників делегації ознайомив заступник начальника Чернігівської обласної військової адміністрації Дмитро Іванов:

— Понад місяць на території Чернігівщини велися активні бойові дії. Це була одна з найгарячіших точок, про що свідчать численні руйнування. Пошкоджені житлові будинки та об’єкти критичної інфраструктури, зруйновані промислові підприємства, заклади освіти та медицини. Лише приватних житлових будинків зруйновано більш ніж півтори тисячі, ще майже тисячу — багатоповерхових. Загалом же в області налічується понад три тисячі руйнувань, спричинених збройною агресією. Тому, хоч Чернігівщина і звільнена повністю, ситуація залишається складною.

Дмитро Іванов подякував делегатам за солідарність і підтримку українського народу від країн, які вони представляють, з перших днів війни. Водночас підкреслив, що лише спільними зусиллями з міжнародними партнерами ми переможемо та відбудуємо Україну, Чернігівщину зокрема.

За словами представників Фонду, упродовж трьох тижнів буде підготовлено звіт, на основі якого розглядатимуться проєкти відновлення та їхнє фінансування. Процес клопіткий, адже за обмежених ресурсів кошти мають бути використані максимально ефективно.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Ще статті по темі

Один коментар

  1. Вітаю. Абсолютно незрозумілий текст, сприймається як набір слів , хоча тема дуже важлива. Як пояснити: » У серпні минулого року, коли було створено Фонд, передбачалося, що різні донори об’єднуватимуть свої кошти для відновлення економіки та соціальних зв’язків у громадах східних і південних регіонів України. Тобто тих, які постраждалих внаслідок російської агресії. З цією метою Фонд розпочав свою діяльність у січні поточного року…» ?
    Як у серпні минулого року передбачалося відновлювати регіони, які постраждали(х) внаслідок російської агресії? Поясніть, будь ласка.

Back to top button