Дракон на ролері, пам’ятник Макдаку, черепаха з церквою: чернігівці розповіли, яку хочуть скульптуру

256297[1]

Сосниця, а тепер уже і Козелець здивували своїх мешканців креативними скульптурами: в’їзд до Сосниці прикрашає металевий «Ведмідь з яйцями», який лізе на дерево; у центрі Козельця встановили козла із золотими рогами і хрестом на спині. І ведмідь, і козел зображені на гербах обох райцентрів, саме тому вони і прикрасили населені пункти. Обидві скульптури спричинили бурхливе обговорення у соцмережах.

Тож ЧЕline звернувся до чернігівців із запитанням: Яка скульптура, на вашу думку, прикрасила б Чернігів?

Павло ОлександровичПавло Олександрович

Я хочу бачити нарешті монумент Небесній Сотні та воїнам російсько-української війни, а не всяку хрінь.

 

Олена ЛазунОлена Лазун

У Чернігові – ніяка. Це стародавнє місто, в якому достатньо архітектурних пам’яток, пам’ятників, скульптур, на які приємно дивитись. Цього, як на мене, для одного міста вже достатньо. Для тих, хто хоче показати свій талант, – пропоную облаштувати майданчик, певну територію, де скульптори виставлятимуть свої роботи, щоб почути думку простих людей про свою творчість. Що стосується встановлених скульптур ведмедя та козла – це справа мешканців тих населених пунктів. Якщо люди не  виступають проти – отже, вони згодні щодня дивитись на це.

Ігор Попов

Ігор Попов

Скульптуру красивої косулі. У давні часи їх багато було під Черніговом. Ну, це якщо говорити про скульптуру тварини. А загалом, нам треба відновити панораму Болдиних гір, яку зруйнувала декомунізація.  Також мені подобається у Європі, коли підходиш до костелу чи ратуші, недалечко стоїть їхня скульптура в мініатюрі, туристів звідти не відігнати – всі фотографуються.

 

Ірина ДейнекоІрина ДЕйнеко

Якщо чесно, я не великий фанат скульптур! Я за живу красу – клумби, дерева (можливо, екзотичні), парки, сквери. Спитала доньку і чоловіка, чого їм хотілося б. 10-річній доньці сподобалася б черепаха, яка на спині везе чернігівські храми, а сама черепаха – це великий лабіринт. Чоловік (він спортсмен) хотів би бачити креативні спортивні скульптури в різних частинах міста. Наприклад, якийсь персонаж (дракон на прізвисько Чорний або Че…) займається різними видами спорту (доступними в Чернігові): то він на ровері стоїть, то з волейбольним м’ячем, і обов’язково поряд таблички-мотиватори, щоб люди займалися спортом. Такі побажання-ідеї  від нашої родини.

Євген коноплянкоЄвген Коноплянко

Можливо, Мазепу? На коні. При в’їзді на Вал. Хоча це дуже цікаве питання і треба думати. Та й постать Мазепи неоднозначна.

 

Олена КострицяОлена Кгстриця

Я хотіла б бачити на вулицях міста святителів чернігівських. Можливо. А взагалі, щось гарне й естетичне.

 

Сергій ЛаєвськийСергый Лаэвький

Є чимало обов’язкових пам’ятників, яких немає в Чернігові (Соборності, пам’яті жертв Голодоморів, Героям Небесної Сотні). Як князівському центру, бракує кінної композиції з Мстиславом або Святославом Ярославичем. Зовсім відсутні святі чернігівські та Лазар Баранович. Дуже хотілося б бачити на Алеї скульптурну композицію, що складалася б із Василя Хижнякова, Іллі Шрага, Бориса Грінченка та Леоніда Глібова.

Олексій ГоршковОлексій Горшков

У мене є кілька цікавих ідей. Наприклад, там, де стояло погруддя Фрунзе, прибрати його і встановити погруддя Василю Стусу. І ще хотілося б бачити в Чернігові пам`ятник Макдаку на Макдональдсі.

42500849_325871008221400_839662262372270080_n

 

Людмила Синенко. У нас дуже багато пам’ятників і скульптур чоловіків, а тому я хотіла б бачити скульптуру жінки. Наприклад, це може бути княгиня Чорна, Софія Русова, Марія Заньковецька, Малуша.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register