Гетьманство Розумовського: 269-та річниця обрання

1488549503_1

Цього дня 1750 року 22-літній граф Кирило Розумовський був заочно обраний гетьманом України і через три місяці офіційно затверджений на цій посаді. Родина Розумовських прославила Україну. Зокрема Чернігівщину – село Лемеші й Козелецький район, адже саме звідти вони були родом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Батурин відвідав нащадок гетьмана Кирила Розумовського

Такому призначенню Розумовський завдячував старшому братові Олексію, який 1731 року завдяки чудовому голосу потрапив до придворної капели в Петербурзі й став невдовзі фаворитом цариці Єлизавети, після її вступу на престол 1741 року дістав від неї високі чини камергера та генерал-поручика і 1742 року таємно обвінчався з нею.

Саме Олексій викликав брата із Лемешів до Петербурга. Олексій Розумовський мав великий вплив при імператорському дворі й домігся багатьох пільг для козацької старшини, сприяв відновленню гетьманства на Лівобережній Україні.

У братському тендемі Олексій і Кирило змогли довести справжню силу розуму, таланта та української генетики.

«Кирило прославився своєю освіченістю, меценатством, а також тим, що дуже багато зробив для розвитку науки, навчання та церкви на території України», – розповідає генеральний директор Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» Наталія Реброва.

Останній гетьман Війська Запорозького – Кирило – був не лише військовим, а й політичним і державним діячем. Також був удостоєний графського титулу.

«Потомки Розумовських живуть по всьому світу, – зазначає Наталія Реброва. – Я знаю, що до Козельця приїздив дальній потомок Кирила. Він одружувався і вони разом із дружиною брали благословення в сімейному храмі в Козельці, на території якого похована Наталя Розумиха».

На думку директора заповідника «Гетьманська столиця» Наталії Ребрової, на початку березня, коли ми вшановуємо наших жінок, мам, варто згадати і про жінку, яка прославила таку прекрасну родину – Наталію Розумовську. Сама імператриця Єлизавета приїздила до Козельця, до цієї жінки, аби за давньою традицією вклонитися своїй свекрусі, матері видатних Розумовських.

 

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register