Суспільство

Громада і влада Кіптівської ОТГ створюють нові правила бюджетного процесу

Аби громадськість і депутати могли брати участь у коригуванні бюджету, а в ідеалі – у формуванні проекту бюджету – має бути відповідний механізм, інструмент, тобто правила, як, коли, яким саме чином можна подати свої пропозиції, що потім ввійдуть (або не ввійдуть) до проекту бюджету. Таким інструментом є Бюджетний регламент.

Олександр Підгорний, експерт проекту, пояснив учасникам заходу, що таке Бюджетний регламент та які переваги його прийняття як для громади, так і для депутатів.

Зокрема, 1) члени територіальної громади можуть брати участь у процесах підготовки та ухвалення управлінських рішень, надавати свої пропозиції; 2) нормативно закріплюється механізм контролю будь-якого етапу бюджетного процесу з боку громади; 3) конкретизуються взаємовідносини між учасниками бюджетного процесу, які в Бюджетному кодексі були б надлишковими, оскільки є специфічними й не універсальними.

Експерт проекту Віктор Бистров розповів, що головне завдання Бюджетного регламенту – деталізувати та конкретизувати загальні норми закону, адаптуючи їх саме до потреб і особливостей населеного пункту.

Обговорюючи можливості прийняття Бюджетного регламенту радою, учасники заходу запропонували не обмежуватись лише моніторингом самого бюджету, а окремий акцент також робити на просвітницькій роботі.

Читайте новини ЧЕline у соціальних мережах Instagram та Facebook.

 

Ще статті по темі

Back to top button