Суспільство

Громадські активісти розповіли, наскільки якісно ремонтують дороги на Чернігівщині

30 жовтня в прес-центрі «Чиста політика» пройшов брифінг, на якому громадська організація «Чернігівський центр прав людини» презентувала підсумки моніторингу якості дорожньо-будівельних робіт у Чернігівській області.

Керівник «Чернігівського центру прав людини» Олександр Підгорний розповів, що члени організації пройшли навчання, щоб займатися громадським моніторингом якості ремонту доріг. Громадський моніторинг – це не такий моніторинг, яким займаються спеціальні лабораторії, громадські активісти не беруть проб асфальтобетону, не досліджують його склад, а лише виявляють візуальні дефекти та недоліки: чи є тріщини та вибоїни, як облаштовані узбіччя тощо.

У рамках проекту буде оглянуто близько 200 кілометрів доріг, які відремонтовані з літа 2016 до осені 2018 року. Вже оглянуто майже половину.

«На перший погляд відремонтовані дороги мають гарний вигляд, але ми придивилися до них прискіпливіше», – говорить Олександр Підгорний.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Громадськість розпочала перевірку якості ремонту доріг на Чернігівщині

Що саме побачили громадські активісти, розповів експерт проекту «Чернігівського центру прав людини» Сергій Нестеренко:

«Головне, що ми з’ясували – дорожні роботи виконують не зовсім якісно. Якість ремонту залежить від підрядника».

Він розповів про результати огляду ремонту доріг Київ – Чернігів – Нові Яриловичі, Ріпки – Городня – Сновськ та Городня – Бурівка. А також продемонстрував фотографії виявлених дефектів і недоліків.

Перше порушення, типове для більшості доріг – неякісне покриття. На новому асфальтобетонному покритті часто видні сліди викришування, тріщини. Причиною цього може бути недотримання температурного режиму під час укладання полотна або погане укочування.

Друге типове порушення – погано облаштовані узбіччя. Наявність правильних узбіч – це запорука того, що асфальт тривалий час залишатиметься неушкодженим. Якщо ж вони облаштовані неправильно, то на узбіччях збиратиметься вода, яка потраплятиме під дорожнє полотно і руйнуватиме його. Також відсутність нормальних узбіч не дає можливості транспортним засобам з’їжджати на них.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині запобігли спробі заволодіння бюджетними коштами, виділеними на ремонт доріг

Під час огляду доріг були виявлені різні пошкодження полотна: тріщини, вибоїни тощо. Такі пошкодження має виявляти організація, яка утримує ці дороги, і забезпечувати їх ліквідацію протягом кількох днів. Але, судячи з побаченого, виявлені пошкодження з’явилися вже досить давно.

Громадські активісти аналізували й інформацію про закупки ремонтних робіт. І виявили проблеми з доступом до публічної інформації. Так, один із виконавців ремонтних робіт – ПрАТ «ШРБУ-82» – на вимогу надати копії актів виконаних робіт відповів, що не є розпорядником інформації, й не надав цих актів. Хоча, згідно з законодавством, усі підприємства, які отримують бюджетні кошти, мають надавати інформацію про їх використання.

«Матеріали, зібрані під час моніторингу, які вказують на те, що хтось вчинив злочин під час ремонту, ми будемо передавати до правоохоронних органів, – сказав Сергій Нестеренко. – Ми хочемо, щоб дороги не просто були відремонтовані, а були відремонтовані якісно».

Брифінг пройшов у рамках проекту «Якість виконання ремонтів доріг на Чернігівщині – під контроль громадськості». Мета проекту – підвищення ефективності зусиль, спрямованих на протидію корупції в Чернігівській області.

Ініціатива впроваджується громадською організацією «Чернігівський центр прав людини» у рамках проекту ПРООН «Прозорість і доброчесність публічного сектора» за підтримки МЗС Данії.

Ще статті по темі

Back to top button